Naruto Benzeri Animeler Listesi

Naruto severler için akıcı ve kendine bağlama yönünden Naruto animesine benzer animeleri tanıtacağız.

Naruto severler için akıcı ve kendine bağlama yönünden Naruto gibi animeler arayanlara Naruto benzeri animelere yer vereceğiz.

İzlenme oranlarına göre anime listelerinin en başında yer alan Naruto Uzumaki Masaşi Kişimoto tarafından çizilen Naruto adlı manga ve anime serisinin başkahramanıdır. Naruto manga ve anime serisinin evreni geniş bir kurgusal karakter dizisine ev sahipliği yapmaktadır. Naruto karakterlerinin isimleri Japon isim düzenine göredir; isimden önce soy isim gelmektedir.

Naruto ilk olarak Japonya’da Shueisha tarafından Shonen Jump dergisinin 1999 yılında çıkardığı 43. basımında yayınlanmıştır.

Naruto’da, Hokage olmak isteyen Ninja narutonun maceraları anlatılıyor. Hem komik hem eğlenceli aksiyonu bol yıllardır devam eden bir animedir.

Bir anime dizisi olarak Naruto, 2002’de yayına başlamıştır. 2002-2007 arasında yayınlanmıştır.  220 bölüm süren bu animenin ilk 135 bölümü, manganın 27 fasikülünden uyarlanmıştır. Kalan 80 bölümde ise mangada olmayan bazı temalar işlenmiştir.

Naruto Benzeri Animeler

Naruto severler için akıcı ve kendine bağlama yönünden Naruto benzeri Animeler.

Black Clover

Naruto benzeri animeler

Asta ve Yuno aynı gün yetimhaneye terk edilmiş iki yetimdir. Çocukken birbirlerine meydan okuyup kimin Büyü İmparatoru olacağını görmeye söz verirler. Ne var ki yıllar geçtikçe ikisinin arasındaki büyü gücü fark uçurumlara dönüşür. Yuno’nun büyü konusunda ustalaşırken varken Asta büyü bile kullanamaz ve bu sebeple sadece fiziksel antrenmanlara yönelir. Pes etmek nedir bilmeyen Asta bir gün inanılmaz bir güç elde eder ve iki arkadaş aynı amacın peşinde yola koyulur.

Naruto benzeri animeler

Fairy Tail

Naruto benzeri animeler

Genç bir büyücü olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahati sırasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak bir süre sonra Lucy, birtakım adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu çok güçlü bir ateş büyücüsü ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere beraber katılırlar.

Naruto benzeri animeler
 

One Piece

Naruto benzeri animeler

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır.

Naruto benzeri animeler

Full Metal Alchemist

Naruto benzeri animeler

Fullmetal Alchemist, hikâye olarak 1900’lü yılların başında geçiyor. Bilimden ziyade Alchemy, yani simya oldukça gelişmiştir ve kendilerine simyacı adı verilen insanlar belirli malzemelerden belirli şeyler yaratabilmektedir.

Naruto benzeri animeler

Hunter X Hunter

Naruto benzeri animeler

Hikayemizin ana karakteri Gon Freecs, ufak bir köylü adasında yaşayan ve babasını ölü sanan 12 yaşında bir çocuktur. Bir gün babasının aslında yaşadığını ve dünyada bilinen en iyi avcılardan biri olduğunu öğrenir. Böylece hem babasını daha iyi anlayabilmek hem de babasını bulabilmek için avcı sınavına katılmaya ve avcı olmaya karar verir. Fakat bu sınav o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü sınava her sene yüzlerce insan katılır ve bazen tek bir kişi bile geçemez

Naruto benzeri animeler

Bleach

Naruto benzeri animeler

Kurosaki Ichigo 15 yaşında normal bir öğrencidir, ancak ölülerle iletişim kurma becerisine sahiptir. Ichigo’nun babası ve kardeşleri aileye ait bir klinik işletmektedirler.

Birgün, shinigami(ölüm tanrısı) olan Kuchiki Rukia, Ichigo’nun odasına camdan girer ve Ichigo’nun onu görebildiğine çok şaşırır. O anın kargaşasında çevreye gelen hollow(kötü ruh) ile dövüşürlerken, Rukia güçlerini Ichigo’ya geçirir. Shinigami güçlerini alan Ichigo, Rukia ile beraber hollow’ları yok etmeye başlar.

Naruto benzeri animeler

Boruto

Naruto benzeri animeler

Boruto, kardeşi Himawari’nin doğum gününe babası Naruto’nun sözünü tutmayarak gelmediğini öğrenir. Bunun üzerine Boruto kendisi, babası Naruto’nun yerine Gölge Klonlama yöntemi ile geçerek doğum gününde bulunur. Bunun için de babasının yırtık pırtık eski turuncu tulumunu giyer. Bu tulumu Sasuke, Naruto’yu güçlü bir düşman le ilgili uyarmaya giderken bulmuştur. Boruto, Sasuke hakkında Sarada’dan daha fazla bilgi öğrendikten sonra Naruto’yu yenmek için kendisini daha fazla güçlü hale getirmek üzere Sasuke’nin onu eğitip eğitemeyeceğini sormuştur. Sasuke de kabul etmiştir.

Naruto benzeri animeler

Efsane anime Bleach hastasıysanız ve onun yerini alabilecek Bleach benzeri animeleri buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Naruto hakkında sık sorulan sorular

Naruto Uzumaki kimdir?

Naruto Uzumaki Masaşi Kişimoto tarafından çizilen Naruto adlı manga ve anime serisinin başkahramanıdır.

Naruto ne zaman çıktı?

Naruto ilk olarak Japonya’da Shueisha tarafından Shonen Jump dergisinin 1999 yılında çıkardığı 43. basımında yayınlanmıştır.

Naruto’nun yazarı kim?

Naruto’yu 1997 yılında Japon manga sanatçısı Masaşi Kişimoto’nun çizgi roman olarak tasarlamıştır

Naruto kaç yaşında?

Uzumaki Naruto, birinci kısımda 12-13 yaşındadır.İkinci kısım yani Shippuuden’de 15-16 yaşındadır.

Naruto kaç yaş üstü? Naruto yaş sınırı nedir?

Naruto PG-13 kategorisinde yer almakta olup 13 Yaş üzeridir.

Naruto konusu nedir?

Naruto’da, Hokage olmak isteyen Ninja narutonun maceraları anlatılıyor. Hem komik hem eğlenceli aksiyonu bol yıllardır devam eden bir anime.

Naruto toplam kaç bölüm?

Bir anime dizisi olarak Naruto, 2002’de yayına başlamıştır. 2002-2007 arasında yayınlanmıştır.
220 bölüm süren bu animenin ilk 135 bölümü, manganın 27 fasikülünden uyarlanmıştır. Kalan 80 bölümde ise mangada olmayan bazı temalar işlenmiştir.

Naruto sezonları neler?

Sezon, 3 Ekim 2002’de yayına başladı. 1 Ekim 2003’te sona erdi. Sezon, 52 bölüm sürdü.
Sezon, 8 Ekim 2003’te yayına başladı. 27 Ekim 2004’te sona erdi. Sezon, 54 bölüm sürdü.
Sezon, 3 Kasım 2004’te yayına başladı. 20 Nisan 2005’te sona erdi. Sezon, 25 bölüm sürdü.
Sezon, 27 Nisan 2005’te yayına başladı. 5 Nisan 2006’da sona erdi. Sezon, 48 bölüm sürdü.
Sezon, 20 Ekim 2004’te yayına başladı. 13 Nisan 2005’te sona erdi. Sezon, 26 bölüm sürdü.
Sezon, 20 Nisan 2005’te yayına başladı. 19 Ekim 2005’te sona erdi. Sezon, 26 bölüm sürdü.
Naruto efsanesinin ardından, devamı niteliğinde 2007 yılında Naruto: Shippuuden adlı dizi başlamıştır. Dizi, 2016 yılına kadar 20 sezon boyunca yayınlanmıştır.

Naruto filmleri neler?

Naruto serisi filme de çevrilmiştir. Naruto serisinin toplamda 9 adet filmi vardır.;
Naruto Film
Naruto 2. Film
Naruto 3. Film
Naruto: Shippūden Film
Naruto: Shippūden Film 2 (Bonds)
Naruto Shippuden Film 3 (Will of Fire)
Naruto Shippuden Film 4 (The Lost Tower)
Naruto Shippuden Film 5 (Blood Prison)
Naruto The Movie: Road to Ninja dır.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu