NASA GIF Arşivi Nasıl İndirilir ?

NASA GIF Arşivi Nasıl İndirilir ?

Dünya ve uzay hakkında sayısız fotoğraf ve videoya sahip NASA, elindeki materyallerden çok sayıda GIF animasyonu oluşturdu. Peki NASA GIF Arşivi nedir ? NASA GIF Arşivi ni nerede paylaşıyor ? NASA GIF Arşivine Nasıl ulaşılır ? NASA GIF Arşivi nasıl indirilir ?

Hayatımızın her anında olan sosyal medya ve anlım mesajlaşma uygulamalarında kullanıcılar kendilerini emoji ya da GIF’lerle ifade ediyor. Son zamanlarda emojilerin yerlerini GIF’lere bırakmasının ardından GIF’lerin popülerliği giderek artmıştı.

Son zamanlarda adından fazlaca söz etmeye başladığımız sosyal medya platformlarında genel olarak tercih edilen GIF dosyaları. Yakın zaman da WhatsApp popüler iletişim uygulamasının özellikleri arasına GIF gönderimini katmasıyla beraber oldukça ilgi gören konular arasında yer aldı. (Bakınız :WhatsApp GİF Gönderme Nasıl Yapılır ? )

NASA GIF Arşivi Nedir ?

NASA denildiği zaman aklınıza astronotlar, uzay gemileri, yıldızlar gelecektir, peki biz sizlere NASA sizler için bir GIF arşivi hazırladı ve bunu kullanıma açtığını söylesek sanırım ilginizi oldukça çekecektir.

Hazırladığı GIF arşivi tamamen NASA ‘nın elde ettiği görüntülerden oluşuyor ve oldukça ilgi çekici. NASA ‘nın hazırladığı GIF dosyaları arasında akıp giden bulutlar, dönen gezegenler, güneş animasyonları, göktaşları ve aklınıza gelemeyecek kadar sayısız görselden oluşuyor.

NASA bu GIF görsellerini hazırlamak ile kalmadı farklı bir etkinlik daha yaparak bunu herkesin kullanımına açtı. Sanırım en ilgi çekici yanlarından bir tanesi de halka açık olması.

NASA gif Arşivi nasıl indirilir

NASA GIF Arşivi Nasıl İndirilir ?

NASA hazırladığı bu binlerce görselden oluşan GIF arşivini halkın kullanımına açarken ulaşılmasını son derece kolay bir hale getirmiş.

NASA gif arşivini öncelikle Giphy’e eklemişti. Giphy’ye eklemiş olduğu GIF’lerin ardından açıklama yapan NASA ayrıca Pinterest üzerinden de görsellerini paylaşmaya başladığını duyurdu. NASA’nın paylaşmış olduğu bu görseller ve GIF’ler elbette ki gezegenler, astronotlar, uzay istasyonu vb alanların görüntülerini içeriyor. NASA’nın bu görselleri oldukça büyüleyici.

NASA gif arşivine ulaşmak ve indirmek için Pinterest ve GIPHY üzerinde bulunan NASA hesaplarınıza giriş yapmanız yeterli olacak. Pınterest ve GIPHY üzerinde NASA hesabınız bulunmuyorsa sizlere vereceğimiz bağlantılar üzerinden giriş yaparak kolayca kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

Pınterest üzerinde NASA hesabını buraya tıklayarak , GIPHY üzerinde NASA hesabını buraya tıklayarak oluşturabilirsiniz.

NASA ‘nın hazırlamış olduğu GIF kitaplığı, halkın tamamen kullanımına açık. Kısacası yapmanız gereken sizlere verdiğimiz bağlantılar üzerinden bir hesap oluşturmanız ve sonrasında beğendiğiniz her GIF kullandığınız cihazlar üzerine indirmeniz olacak.

Uzun zamandan bu yana GIF paylaşımları ilgi çekiyor, sosyal medya üzerine bomba gibi düşecek olan NASA GIF arşivi ilerleyen günlerde birbirinden ilgin paylaşımlarla karşılaşmamıza neden olacak. Bu günden eminiz çok farklı fikirlerle karşılaşacağız.

Gif Nasıl Yapılır? En İyi 5 Gif Yapma Sitesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.