1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Netflix Bağlantı Hatası Neden Olur ?

Netflix Bağlantı Hatası Neden Olur ?

netflix bağlantı hatası, netflix oturum açılamadı, netflix bağlantı sorunu, netflix ile bağlantı kurulamadı hatası

Netflix’i  açtığınızda “Ağ hatası: Netflix’e bağlanırken bir sorunla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” gibi bir Netflix bağlantı hatası ile karşı karşıya kalmanız durumunda aşağıdaki yöntemleri izleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Öncelikle Netflix’e bağlanamama sorunu neden kaynaklanır ona bakalım.

Netflix Bağlantı Hatası Neden Olur ?

Bu durum genellikle cihazın Netflix hizmetine erişimini engelleyen bir ağ bağlantı sorununa işaret eder.

Netflix’de bazen sunucu yoğunluğundan kaynaklı olarak bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Özellikle çok fazla kullanıcı aynı anda sisteme giriş yaptığı zaman, yoğunluktan dolayı bazı sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Sorun çoğu zaman internet bağlantı kalitenizden kaynaklanabiliyor.

Netflix Bağlantı Hatası Nasıl Çözülür ?

Hatayla karşılaştığımız zaman sırası ile aşağıdaki işlemleri yaparak, sorunu çözmeyi deneyebiliriz.

Netflix uygulamasını sıfırlayın

Netflix kurulumunda sorun olduğunu düşünüyorsanız; uygulamayı sıfırlayabilirsiniz.

  • Ayarlar seçeneğine geçiş yapın.
  • Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler menüsünü açın.
  • Netflix uygulamasını bulun Gelişmiş Seçenekler > Sıfırla yapın.

İnternet bağlantınızı test edin

Netflix’e bağlantı kurabilmek için kaliteli bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. İnternet hız testi yaparak kullandığımız yeterli hızda ve kaliteli sahip olup olmadığımızı kolayca anlayabiliriz.

Cihazınızı yeniden başlatın

Netflix’i Telefon, bilgisayar veya televizyondan kullanıyor olabilirsiniz. Eğer yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa, cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldıktan sonra Netflix’e giriş yapmayı tekrar deneyin.

Wifi bağlantınızı kontrol edin

Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız ve yukarıdaki adımlar yardımcı olmadıysa kablosuz bağlantınızı iyileştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Sinyal gücünü artırmak için yönlendiricinizi yeni bir konuma taşıyın. Yönlendiricinizi merkezi bir konuma getirdiğinizde, genellikle sinyal gücü evinizin her yerinde artacaktır.
  • Kablosuz telefon gibi kablosuz cihazları veya mikrodalga fırınları yönlendiricinizden uzaklaştırın. Wi-Fi üzerinden bağlanmaya çalıştığınızda bu cihazlardan kaynaklanan kablosuz karışmalar sorunlara yol açabilir.
  • Yönlendiricinizi yerden yüksek bir konuma yerleştirin. Kitaplığa veya masaüstüne yerleştirilen bir yönlendiricinin sinyali, bu tür eşyaların altına veya arkasına gizlenmiş bir yönlendiriciye göre daha yüksek olacaktır.

Eğer sorun devam ediyorsa, sunucu kaynaklı bir sorun olabilir. Bir süre beklemeniz gerekebilir.

Yorum Yap