Netflix izleme Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

Netflix izleme Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda Netflix içerik tavsiyelerini engelleme ve Netflix izleme Geçmişini Silme Nasıl Yapılır anlatacağız.

Netflix kullanırken bir filme yada diziye başlamış ancak yapımı beğenmeyerek yarıda bırakmış olabilirsiniz. Netflix bu tür etkinlikleri kaldığınız yerden devam etmeyi kolaylaştırmak için sürekli olarak ana sayfada gösterir. Böylece tek tıklama ile yarıda bıraktığınız içeriği tekrar seyredebilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler referans alınarak size sürekli aynı türlerde içerik tavsiyeleri yapılır. Bu bazen sıkıcı olabilmektedir.

Netflix’te yarım bıraktığınız tüm yapımlar İzleme Etkinliğim sayfasında listelenirler. Bunları bu sayfadan kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

Netflix izleme Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

  • Netflix hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki aktif profil adına tıklayın ve burada hesabınızı seçin.
  •  “Hesap” sayfasından “Profilim” bölümüne inin ve “İzleme etkinliği” bağlantısına tıklayın. (Yada buraya tıklayarak izleme etkinliğinize direk olarak girebilirsiniz.) Bu alanda şimdiye kadar izlediğiniz dizi, film, belgesel gibi yapımları tarih sıralamasına göre bulacaksınız.
  • İzleme geçmişinizden silmek istediğiniz ögenin yanındaki çarpı (x) işaretine tıklayın.

Netflix izleme Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

Netflix izleme Geçmişini Silme işlemi tamamlanmıştır, izlenen yapımların kaldırılması 24 saat içerisinde yapılır. Kaldırılan içerikler hesabınızın kullanıldığı tüm cihazlarda aynı anda kaldırılacaktır.


Offline video izlemeden izleme geçmişini silmeye kadar Dijital video servisi Netflix Kullanımınızı Kolaylaştıracak 7 Muhteşem İpucunu buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Sık sık Netflix’te hangi dizi izlenmeli diye sorulan sorulara bir anlamda yanıt verebilmek için Ülkemizde En Çok Beğenilen Netflix Dizileri ‘nide buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.