Smart TV - Uydu

Netflix Üyelik İptali Nasıl Olur ?

Netflix ücretsiz deneme hesabını kullandınız ve memnun kalmadınız, Netflix üyelik iptali yapmak istiyorsunuz. Netflix üyelik silme nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Netflix, yeni müşterileri için bir ay ücretsiz hizmet sunuyor. Ücretsiz deneme süresince tarafınıza ücret yansıtılmayacak olup, istediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Netflix üyeliğini 2 şekilde iptal edebilirsiniz. 1.cisi hesap sayfanızdaki üyeliği iptal et butonu ile 2.cisi ise DVD planını iptal et seçeneği ile. Bu 2.ci seçenek ülkemizde bulunmamaktadır Sadece ABD’ye özeldir.

Şimdi Netflix ücretsiz deneme iptali yaparak Netflix kredi kartı silme işlemlerine bakalım.

Netflix üyelik iptali için;

1 İlk olarak Netflix ana ekranında sağ üst köşede bulunan kullanıcı isminizin üzerine gelin ve “Hesabınız”a tıklayın.

2 Sonrasında ise açılan sayfada “Üyelik ve Ödemeler” bölümünde yer alan “Üyeliği iptal et”e basın.

3 Son olarak iptal etmek istediğinize dair onayı verirseniz Netflix hesabınız siz aktif edene kadar iptal edilmiş olacak.

Netflix Üyelik İptali

Bu sayede Netflix kredi kartı silme işlemide otomatik olarak yapılacaktır.

Hesabınızda iptal seçeneği görmüyorsanız, hesabı faturalama şirketinizden iptal etmeniz gerekir. Hesap sayfanızda, ya faturalama şirketinizle iptal işleminde yol gösterecek bir bağlantı ya da iptal etmek için faturalama şirketinizle iletişim kurma talimatlarını göreceksiniz.

Hesap döneminiz sona ermeden Netflix’i erken iptal ederseniz, ücretsiz deneme sürecinde olsanız bile, hesabınız mevcut faturalama döneminin sonunda otomatik olarak kapanana kadar Netflix izlemeye devam edebilirsiniz. Hesabınızı yeniden başlatmadığınız sürece ücret tahsil edilmeyecektir.

Son Güncelleme: 9 Ekim 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu