Notebook Kapalıyken Akıllı Telefonu Şarj Etmek

Notebook Kapalıyken Akıllı Telefonu Şarj Etmek

Gün içerisinde elden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımızda karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de malum şarjın çabuk bitmesidir. Tabi ki prizlerin yakınından ayrılamayan kullanıcılar alternatif yöntemlere ihtiyaç duyabilmektedir. Bunun için en çok tercih edilen aygıtlar arasında elbette ki bilgisayarlar gelmektedir.

Akıllı telefonlarımızı alternatif yöntem olan Notebook üzerinden şarj etmek istediğimizde ekranı mutlaka açık tutmamız gerektiği herkes tarafından bilinmektedir. Tabi ki bu durum Notebook’ larda şarjı da azaltmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına Notebook’ ta yapılması gereken işlem kapağı kapalı yani bekleme modundayken gerekli ayarlarının yapılarak, şarj etmesinin sağlanmasıdır. Bu durum günlük yaşantı da size pratiklik kazandırabilir.

Sözü fazla uzatmadan Notebook kapalıyken USB’ den Şarj Ayarı Bilgisayarda Nasıl Yapılır? ondan bahsetmeye başlayalım.

Bu işlem tüm Windows sistemlerinde aynı olmaktadır. Windows 10 işletim sistemi üzerinden bahsedecek olursak “Bu Bilgisayar” dan sağ tıklayarak “Özellikler” seçeneğine giriş yapın.

Notebook Kapalıyken Akıllı Telefonu Şarj Etmek1

Sistem Ayarları kısmından “Aygıt Yöneticisi” seçeneğine giriş yapın.

Açılan pencerede “Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri” seçeneği altında yer alan “USB Kök Hub” aygıtına çift tıklayın.

Gelen pencerede “Güç Yönetimi” sekmesi altında yer alan “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın” seçeneğinde bulunan tik kaldırın.

Notebook Kapalıyken Akıllı Telefonu Şarj Etmek2

Yapılması gerekli ayarlar yapıldıktan sonra Notebook’ un kapağını kapatıp veya beklemeye alıp, USB portuna bir telefon bağlayarak test işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız bu ayarlardan sonra artık Notebook’ unuz kapalıyken akıllı telefonun şarj olduğunu göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.