1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Paypal Alternatifi Siteler

Paypal Alternatifi Siteler

Paypal Alternatifi Siteler

Ülkemizdeki faaliyetlerini durduran Paypal’ın yerine online ödemelerinizde kullanabileceğiniz Paypal Alternatifi Siteler ‘i derledik.

Paypal 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırmıştı. Paypal Türkiye hizmetlerini durdurduktan sonra gerek kullanıcılar gerek ise satıcılar, Paypal’a alternatif online ödeme sistemi arayışı içerisine girdi

Dünya genelinde güvenilirliği ile öne çıkan Paypal yerine, benzer imkanları sunan online ödemelerinizde kullanabileceğiniz Paypal Alternatifi Siteleri tercih edebilirsiniz.

Paypal Alternatifi Siteler

Tanıtacağımız sitelerde paypal gibi tüm işlemlerinizi basitçe yapabileceksiniz.

1# Payoneer

Paypal Alternatifi Siteler

Teknik olarak size ABD’de bir hesap açan ve ardından kullanmanız için adresinizde debit kart gönderen Payoneer, PayPal sonrası en çok kullanılan ödeme servislerinden biri.

Payoneer’de Yıllık Kart Kullanım Ücreti : 29,90$, Para Çekimi : 3.5$ (bu ücret çektiğiniz miktardan bağımsızdır. Bu nedenle toplu çekmekte yarar var)

 

2# WebMoney

Paypal Alternatifi Siteler

‘Evrensel ödeme sistemi” mottosuyla uzun yıllardır hizmet veren bir sistem olan WebMoney; para gönderme ve alma, alışveriş yapma ve yatırım seçeneklerini bünyesinde barındırıyor.

Son kullanıcılar için olan hizmetlerini yanı sıra kurumsal taraf için de servisin birçok hizmeti bulunuyor.

3# Payza

Paypal Alternatifi Siteler

PayPal‘in gidişi sonrası ülkemizde birçok kullanıcının tercih ettiği bir başka ödeme sistemi olan Payza, global geçerliliği olması adında önemli alternatiflerden biri.

Para Gönderme : Payza üzerinde para göndermek ücretsiz ve firmanın dediğine göre de sürekli olarak ücretsiz kalacak.

Para Alma : Para alımlarında 2.90 % + €0.30 EUR oranında bir kesinti yaşarsınız.

Para Yatırma :  Payza hesabınıza para aktarmak için banka havalesi kullanırsanız 8$, kredi kartı kullanırsanız %5 oranında bir ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Para Çekme : Banka hesabınıza parayı çekmek istediğinizde 12€ kesintiye uğrayacaksınız.

4# Skrill

Paypal Alternatifi Siteler

Aslında PayPal gibi Türkiye’den çekilme kararı alan Skrill, buna rağmen sadece yurtdışında yer alan insanlarla para alışverişi yapan kullanıcılar için hâlâ kullanılabilir bir seçenek.

Para Yükleme : Para yükleme işlemi için 3 farklı servis kullanabilirsiniz. Bunlar arasında Havale ücretsiz olması ile ilginizi çekecektir. Unutmayın yatırdığınız ücret 2-5 iş gününde hesabınıza yansıyacaktır.

Para Çekme : Para çekme aşaması sizi biraz üzebilir çünkü Skrill hesabınızdaki paranızı çekmek istediğinizde 3.95€ para kesintisi olacaktır.

Para Gönderme : Para göndermede PayPal benzeri bir yapı var ve gönderdiğiniz tutarın %1’i kadar bir kesinti yapılıyor. Ve bu kesinti 10€’yu geçemiyor.

Para Alma : Sistemde para alma tamamen ücretsiz.

5# BKM Express

Paypal Alternatifi Siteler

Teknik olarak BKM Express direkt olarak bir PayPal alternatifi değil. Ancak bugüne kadar PayPal‘i sadece internet üzerinden alışveriş yapmak için kullanıyorsanız, bundan böyle BKM Express kullanabilirsiniz.

Kredi kartlarınızı kendi sistemine kaydeden, hızlı ve güvenli alışveriş imkânı tanıyan BKM Express, kendine has ülke içi kampanyalarıyla da öne çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap