PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları

PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları

PS4’ten PS4 Pro’ya geçmek gerekir mi? PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları nedir? PS4 ile PS4 Pro’nun ana farkları

PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim modellerini duyuran Sony, Microsoft’un Xbox One S modeline aparkat indirerek 4K oyun desteğini de getirmiş, şu anda en iyi konsol konumuna çıkmanın keyfini yaşamakta. Peki, şu anda hali hazırda PlayStation 4 kullanıcılarının kafasında soru oluştu: “PS4’ten PS4 Pro’ya geçmek gerekir mi? PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları nedir?” Bakalım gerekecek mi;

PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları

PlayStation 4 Pro için geliştirmeyi ilk başta AMD Radeon grafik işlemcisi konusunda geliştirme yapan Sony, 4.20 TFLOP’luk yeni kartı ile 4K oyun deneyimi ve HDR desteği sunabiliyor. 8GB GDDR5 RAM barındıran PS4 Pro, 802.11 a/b/g/n/ac bağlantısı ile Wi-Fi üzerinden rahat bir online deneyim de sunabilecek.

Bluetooth sürümünün de 2.1’den 4’e çıkması da bağlantı teknolojisi ve yeni nesil cihazların kullanılabilmesi konusunda önemli bir artı. Tek depolama alanı olarak 1TB HDD sunan Sony, 399 Dolar fiyatla satışa çıkacak.

Bu bağlamda en önemli artı olarak 4K oyun ve video desteği geliştirmesi sunan PS4 Pro, bunların yası sıra PlayStation VR konusunda da  PS4’ün önünde yer alacak. CoD: IW, CoD: MW Remastered, Spider-Man, Battlefield 1, FIFA 17 gibi yapımlar için çok daha kaliteli ve özel bir destek de alacak.

Yani PS4’ten PS4 Pro’ya 4K oyun ve daha iyi sanal gerçeklik deneyimi sunmasıyla şahsen PS4 almayı düşünüyorken 10 Kasım’da PS4 Pro’nun çıkmasını bekleyeceğim. Ancak bu deneyimi yaşamak isteyen varsa eğer PS4’ünü zaman geçmeden satarak 10 Kasım’ı beklemeleri daha mantıklı olacaktır. Ancak tabiki karar sizin :)

PlayStation 4 Pro, Slim ve Normal Model Özellik Kıyaslaması

PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları

Şimdi ise bir genelleme yaparak özet geçmek gerekirse; PlayStation 4 Pro dediğimiz bu yeni konsol yeni nesil değil, PlayStation 4’ten farklı oyunlar içermeyecek ve sadece daha iyi fps değerinin yanı sıra 4K ve HDR desteği sunacak. Ancak bunun için tam performans verebilecek fiyatı yüksek 4K HDR televizyonlar şart.

Fiyatlarına bakacak olursak eski kasa ve slim dediğimiz yeni kasa 500GB PS4 1.299TL’den, yeni kasa, yani Slim’in 1TB versiyonu 1.499TL ve PlayStation 4 Pro ise 1TB olarak 1.699TL’den satılıyor.

Bu bağlamda hali hazırda PS4 sahibi iseniz gerekli şartları sağlıyorsanız PS4 Pro’ya geçiş mantıklı, ama diğer türlü şahsen tavsiye etmiyorum. Ama yeni konsol alacak olup 1.700TL’ye çıkabilecek bir bütçeniz varsa elbette almışken PS4 Pro almak daha mantıklı. 4K TV’niz olmasa da daha akıcı oyun deneyimi sunacak nasılsa. İleride 4K HDR TV de edinerek kendi kendinize seviye atlatabilir, yeniden bir konsol almış hissiyatı yaşayabilirsiniz.

Bu bağlamda karar vererek hangi PS4 versiyonunu istiyorsanız onu alabilirsiniz. Hatta ufak bir tüyo olarak yeni bir konsol alacak olup bütçeniz kısıtlı ise PS4 Pro almak için mevcut PS4’ünü satacak olan kişilerden temiz bir PS4 almanız bütçeniz açısından daha iyi olacaktır.

Evet, böylece uzuun bir yazı ile sizlere PS4 ile PS4 Pro’nun farklarından bahsetmiş olduk. Kafanıza takılan soruları tabiki yorumlar bölümünden sorabilirsiniz. Kritik bir soruyu atlamış isem gelen yorumlara göre o maddeyi de yazıya eklemiş oluruz.

PlayStation 4 Pro Özellikleri ve Fiyatı

PlayStation 4 Pro İçin Çıkacak Oyunlar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.