Pokemon Go Bilgisayarda Oynama

Pokemon Go Bilgisayarda Oynama

Yerinizden bile kıpırdamadan Pokemon GO oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Büyük bir olasılıkla arkadaşlarınız sokaklarda ter dökerken sizin buzlu çayınızı yudumlayarak Pokemon GO oynuyor olmanızın bedeline paha biçilemez.Pokemon Go Bilgisayarda Oynama konusundaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Takip ettiğimiz haberlere bakacak oursak Pokemon GO çılgınlığı küresel olarak yayılmış durumda. Hatta öyle yayıldı ki, Oyunun yapımcısı Niantic stüdyolarının sunucuları çöktü. Nintendo’nun bu geleneksel oyununu akıllı telefonlarda artırılmış gerçeklik desteği ile akıllı telefonlarda oynamak keyifli. Ancak telefonu eline alıp sokaklara çıkamayacaklar içinde bir çözüm var elbette.

Pokemon Go Bilgisayarda Oynama

Oyun çıktığından beri okuyucularımız soruyor “Bu oyunu PC’de oynayamaz mıyız?” diye. Teknolojilerde çareler tükenmez. Elbette Pokemon GO PC platformunda da oynanabiliyor. Bunun için BlueStacks adını verdiğimiz Android emülatörü uygulamasına sahip olmak yeterli oluyor.

Pokemon Go Bilgisayarda Oynamak için 10-20 dakika kadar ön hazırlıklarda bulunmanız gerekiyor. Ancak oyunun PC’de BlueStacks kullanarak oynandığında bazı sıkıntıların da sizi beklediğini itiraf edelim. Sahte lokasyon belirleyici bir uygulama ile beraber BlueStacks üzerine kurabileceğiniz Pokemon GO bazen yerinizi saptamakta güçlük çekiyor.

Bu yüzden oyundan çıkarak sahte GPS uygulamasını yeniden başlatmanız ve yeniden oyuna geri dönerek kaldığınız yerden devam etmeniz gerekebiliyor. Bu tip sıkıntıları aşabilmek için uzun süre ince ayarlarla uğraşmanız gerekecek.

Pokemon GO PC tecrübesi çok da tavsiye edilir gibi değil

Aşağıda bir YouTuber’ın hazırladığı rehber video 18 dakika kadar sürüyor ancak önemli ipuçlarından da bahsediyor. Türkiye’de oyunu Google Play mağazasından indirmek henüz mümkün olmadığı için Pokemon GO apk dosyasını Bluestacks üzerinden kurmak önemli bir detay.

Aşağıdaki video sırasıyla BlueStacks üzerine kurulması gereken programları tek tek nasıl kurmanız gerektiğini gösteriyor. KingRoot, LuckyPatcher, FakeGPS gibi üçüncü parti uygulamaların BlueStacks üzerinde kurulumundan sonraPokemon GO uygulamasını başlatmak gerekiyor. Bu yazılımları kurmanın amacı oyunun bir akıllı telefona kurulduğunu simüle edebilmek.

Bakınız : Fake Gps Location ile Sahte Konum Oluşturma

Videoyu izlediyseniz büyük olasılıkla kafanızı karışmıştır. Ancak Pokemon GO’yu PC’de oynayabilmek bir nevi oyunu hacklemek gibi bir durum olduğu için kolay olabileceğini düşünmek çok boş bir umut olurdu.

Pokemon Go Bilgisayarda Oynama1

Pokemon Go Bilgisayarda Oynama2

Pokemon Go Bilgisayarda Oynama3

Videoda gösterildiği adımları takip ettiğinizde Pokemon GO’ya PC üzerinde kavuşmanız garanti gibi görünüyor. Ancak işin püf noktası adımları doğru takip edebilmek. Bu arada King Root ve Lucky Patcher gibi uygulamaların genel olarak tarayıcılar ve virüs yazılımları tarafından pek de hoş karşılanmayan yazılımlar olduğunun altını çizelim ve sizi bu konuda uyarmış olalım. Yukarıda gösterilen yöntemi deneyerek karşılaşacağınız risklerden sorumlu olmadığımızın da altını çizelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.