Pokemon GO’da Kaçan Pokemonların Takibini Yapma

Pokemon GO’da Kaçan Pokemonların Takibini Yapma

Pokemon GO‘da pokemonları yakalarken kullanılabilecek bazı püf noktaları bulunuyor. Pokemonu bulmak işin bir diğer kısmı ancak bir pokemonun izini sürebilmek ve onu takip edip bulmak beceri gerektiren asıl iş. Şimdi kPokemon GO’da Kaçan Pokemonların Takibini Yapma nasıl yapılır öğrenelim.

Pokemon GO’da Kaçan Pokemonların Takibini Yapma

Tüm pokemonlar statik değiller ve bazılarının izini sürmeniz gerekir. Bir pokemonun izini sürmek herhangi bir video oyunundan alışık olduğunuz mekaniklerden farklıdır. Esasında çok karmaşık bir sistem değil fakat olayların gerçek dünyada yaşanıyor olması durumu epey farklı hale getiriyor.

Öncelikle burada birkaç farklı yöntem bulunuyor. Ancak ilerleyen güncellemelerde iz sürerken kullanılan bu yöntemler tamamen değişebilir ve bir pokemonun izini sürmenin en iyi yolu artık bunlar olmayabilir. Ancak biz yinede şuan da kullanabileceğiniz en pratik yöntemleri vereceğiz.

Pokemon GO'da Kaçan Pokemonların Takibini Yapma

Farz edelim ki bir pokemonu yakalamak için ilerlerken bir anda Nearby Pokemon listenizde Bulbasaur belirdi ve anlaşılabilir bir şekilde hemen onu yakalamak için harekete geçmek istediniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey Bulbasaur’un altındaki ayak izleri olacak. Bu izler pokemon ile aranızdaki mesafeyi simgeler. Ancak burada asıl önemli olan mesafeden ziyade yönü iyi kestirmek.

Birçok insan Bulbasaur’un üstüne dokunup onu ana ekrana ekleyerek ayak izlerini buradan canlı olarak takip etmenin iyi bir fikir olduğunu düşünecektir. Ancak bunu yapmak yerine eğer Nearby listenizi aktif ve Bulbasaur’u işaretlenmemiş halde bırakırsanız bir noktaya yürüdüğünüzde listeyi tekrar kontrol ederek size en yakın ve en uzaktaki pokemonları Bulbasaur ile dahil anlık olarak takip edebilirsiniz. Size en yakın olanlar sol üstte ve en uzakta bulunanlar ise sağ altta listelenir.

İlginizi çekebilir: DEV Pokemon GO Rehberi

Bulbasaur’u takip etmeye devam ederken listenin neresinde bulunduğuna dikkat edin. Eğer listenin sol üst tarafına doğru tırmanıyorsa bu demektir ki ona doğru yaklaşıyor ve doğru yönde ilerliyorsunuz. Balbasaur listenin en tepesine geldiğinde yürümeye devam edin ta ki listedeki yeri değişene kadar. Eğer listede aşağı indiğini farkederseniz yürüdüğünüz yönün tam zıttı yönde hareket etmeye başlayın. Listeyi tırmanmaya başladığı sürece doğru yönde gidiyorsunuz demektir.

Bu yöntemi kullanarak  Kaçan Pokemonların Takibini Yapma ile bir pokemona çok kolay bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Pokemonun altındaki ayak izleri artık görünmemeye başladığında ona çok yakınsınız demektir. Bu noktada etrafınıza bakmak ve birkaç adım daha hareket etmek pokemonu bulmak için yeterli olacaktır.

Pokemon GO'da Kaçan Pokemonların Takibini Yapma

Incense yeni tütsülerde bir pokemonun izini sürmek için kullanılabilir. Ancak bunları eğer çok çaresiz hissediyorsanız kullanın çünkü elde edilmesi çok kolay değiller ve bazı zor durumlarda daha çok işinize yarayabilir. Incense kullanıldığında pokemonu size doğru çeker.

Pokemon GO‘da Kaçan Pokemonların Takibini Yapmak için kullanabileceğiniz en iyi püf noktaları bunlardı. Sizde adımları dikkatlice uyguladığınız takdirde dilediğiniz hemen tüm pokemonları kolaylıkla takip edebilir ve yakalabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap