Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak

Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak

Pokemon GO‘da klasik Pokemon oyunlarından alışık olmadığımız mekaniklerden biri de yalnızca eğittiğiniz Pokemon’un değil aynı zamanda karakterinizin de level yani seviye atlamasıdır. Doğrusunu söylemek gerekirse karakterinizin hangi seviyede olduğu oldukça önemli. Çünkü bu hem yeni eşyaların kilidini açarken daha güçlü ve daha nadir Pokemon’larla karşılaşma şansınızı artırır. Peki Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak için ne yapmamız gerekiyor?

Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak

Önce birkaç genel ve pratik ipucu ile başlayalım. Eğer asıl gizli yöntemi öğrenmek istiyorsanız bir sonraki paragrafa atlayın. Kısaca söylemek gerekirse oyunda başardığınız hemen her şey size XP yani deneyim puanı kazandırır. O nedenle hızlı seviye atlamanın yolu karşılaştığınız her şeyi yakalamaktan geçiyor. Her ne kadar bir milyonuncu Pidgey‘i yakalamak kulağa pek zevkli gelmiyor olsa da bunun vereceği XP hala hatırı sayılır düzeydedir ve yanında kazandığınız Candy‘lerde cabasıdır. Aynı zamanda gym‘leri sık sık ziyaret edin. İster buraları ele geçirin isterse savunmaya çalışın her koşulda iyi düzeyde XP verirler.

Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak1

Bunlar en genel yöntemlerdi. Şimdi Pokemon GO’da hızlı seviye atlamanızı sağlayacak olan daha özel yöntemi paylaşalım. Her şeyden önce bir çok Pidgey‘e ihtiyacınız olacak (Weedle ve Rattata olabilir ancak Pidgey bu yöntem için en iyisi). Ayrıca Lucky Egg nesnesine ihtiyacınız var. Kendisi kazandığınız deneyim puanını iki katına çıkaran değerli bir eşya. Tüm nesneler hazırsa şimdi sonraki sayfaya geçelim.

Bunları tamamladığınızda yapmanız gereken Pidgey’leri Transfer etmek. Bu yöntem için Pidgey kullanmamızın nedeni ise bir tanesini evrimleştirmek için yalnızca 12 Pidgey Candy gerekmesi ve her bir evrimleştirmenin sizi tam tamına 1000 XP kazandıracak olması.

Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak2

Lucky Egg‘i elde etmek çok kolay değil. Bunlar 80 PokeCoin‘e satılır ve gerçek parayla alınabilir. Fakat 21 saat boyunca bir gym’i savunursanız bunun karşılığında 10 PokeCoin kazanırsınız. Yani 1 haftalık bir çalışmayla bir Lucky Egg satın alabilirsiniz. 1 Lucky Egg 30 dakika boyunca karakterinizin kazandığı deneyim puanını 2 katına çıkarır.

Pokemon GO’da Karaktere Hızlı Seviye Atlatmak3

Yeteri kadar Pidgey topladıktan sonra Lucky Egg’i açın ve Pidgey’leri evrimleştirmeye başlayın. Ne kadar fazla evrimleştirme yaparsanız o kadar iyi. Genelde bu yöntemle birkaç dakikada 1 ya da 2 level kazanabilirsiniz. Ardından artan Lucky Egg süresini Pokemon yakalamaya devam etmekte kullanabilirsiniz. Lucky Egg açıkken Lure Module kullanarak Pokemon’ları yanınıza çekebilir ve daha çabuk XP kazanabilirsiniz.

İleride hızlı XP kazanmanın yöntemleri değişebilir ancak şimdilik Pokemon GO’da en hızlı seviye atlamanın yolu Lucky Egg ve düzinelerce Pidgey’den geçiyor. Bu kombinasyon sayesinde çabucak level atlamak gördüğünüz gibi mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.