• DOLAR
  3,6737
  % 0,77
 • EURO
  4,3310
  % 0,14
 • ALTIN
  151,2935
  % -0,71
 • BIST
  108.489
  % 0,05


Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

Bu yazımızda taşınabilir şarj cihazı Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi sorusunu cevaplayacağız.

Power Bank Türkçe anlamı ile “Güç bankası” demektir. Telefonunuzun bataryası azaldığında USB kablosu aracılığı ile telefonunuza bağladığınız Power Bank kimi zaman kurtarıcı olarak rol oynuyor

Akıllı telefonlar gelişiyor, daha güçlü performanslar; daha yüksek çözünürlüğe sahip ekranlar karşımıza çıkıyor. Elbette gelişen teknoloji ile birlikte akıllı cihazlar da enerji ihtiyacı da artıyor bu durum gittikçe sorun olmaya başlıyor. Günümüzde bu şarj sorunu gerek yol da gerekse de şirket/ofis/işyerinde karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Gün içerisinde şarj aleti arayanlar bir yana, şarj cihazını takabilecek bir enerji kaynağı arayanlar bir yana, fazladan batarya taşıyanlar ise bir yana…

Hali ile teknoloji insanların ihtiyaçlarına göre şekillenince gelinen durum batarya sorunsalından doğan bir enerji ihtiyacı oldu ve firmalar bu duruma son vermek için PowerBank taşınabilir şarj deposu cihazlarını tüketime sundular. Zamanla kullanım sıklığında artış gösteren bu ürünler çoğu zaman da tüketicinin yardımına koştu ve gerektiğinden fazla işe yaradı ancak bu ürünler sanıldığı kadar masum mu?

Powerbank cihazları genellikle boyutlarına göre fiyat artışı gösteriyor. Örnek olarak 2200 mAh depolama boyutu gösteren ile aynı marka 4000 mAh arasında fark olurken; bazende başka bir markanın 4000 mAh’ı diğer bir markanın 2200 mAh’ine eşit oluyor.

Ancak bu sektörde de kol gezen dolandırıcılık tüketicileri mağdur bırakıyor. 4000 mAh boyuta sahip PowerBank sanıldığının aksine çok daha az boyuta sahip olabiliyor. Aslına bakılınca bu durumun biraz daha masum tarafı, bir de işin diğer boyutu olan cihazlara zarar veren PowerBank’ler oluyor. (Bakınız: Powerbank Nedir? Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?)

Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

İnternet ortamında çeşitli yapılan deneyler, kaliteli marka PowerBank’lerin telefon bataryasına ve telefona çokta büyük bir zarar vermediğini gösterirken, daha alt tabaka sayılan markalarca yapılan deneylerde batarya normalden çok daha az ömürlü olarak, mağduriyet boyutunu arttırmaktadır. Aslında tüm bu açıklamaların kısa ve öz cümlesi; iyi malın PowerBank’i telefonunuza zarar vermeyecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.