e

Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

Bu yazımızda taşınabilir şarj cihazı Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi ve kaliteli powerbank  markaları nelerdir sorusunu cevaplayacağız.

Gün boyu internet kullanımı ve başka aktiviteler sesinde telefon yada tabletimizin şarjları gün içerisinde bitebiliyor. Şarj cihazı yanımızda olsa bile bunu takabileceğimiz elektrik kaynağına ulşamka bazı durumlarda zor hatta imkansız olabiliyor. İşte tam bu anda imdadımıza powerbanklar yetişiyor.

Kısaca Power Bank yan türkçe karşılığı Güç bankası telefonunuzun bataryası azaldığında USB kablosu aracılığı ile telefonunuzzu şark etmeye yarayan portatif cihazlardır. Daha ayrıntılı bilgi için Bakınız: Powerbank Nedir? Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Power bank’ların genelinde 2.1 A çıkışa sahiptir, bu da bilgisayarlarınızın USB çıkışındaki güç akımının aynısı demektir.

Powerbank cihazları genellikle boyutlarına göre fiyat artışı gösteriyor. Örnek olarak 2200 mAh depolama boyutu gösteren ile aynı marka 4000 mAh arasında fark olurken; bazende başka bir markanın 4000 mAh’ı diğer bir markanın 2200 mAh’ine eşit oluyor.

Ancak bu sektörde de kol gezen dolandırıcılık tüketicileri mağdur bırakıyor. 4000 mAh boyuta sahip PowerBank sanıldığının aksine çok daha az boyuta sahip olabiliyor. Aslına bakılınca bu durumun biraz daha masum tarafı, bir de işin diğer boyutu olan cihazlara zarar veren PowerBank’ler oluyor.

Her powerbank kaliteli diye bir etken yok. Çoğu ürünün çakma adı altında çıkarılan yan sanayi ürünlerinin olduğu gibi bu taşınabilir şarj aletlerinin de orijinal olmayan ürünleri piyasa sürüldü. Ucuz etiketi altında satılan bu ürünler kullanıcıları fiyatları açısından ikna ederek piyasada gün geçtikçe yayılmaya başlamış oluyor. Powebank’leri alacağınız yerin kesinlikle kaliteli ve güvenilir bir yer olması önemli. Aksi halde yüksek miktarlar ödeyerek aldığınız telefonlarınız kullanılamaz hale gelebilir.

Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

Yüksek Kapasiteli 5 Powerbank ve Özellikleri yazımızda sürekli kullandığımız mobil cihazları acil durumlarda şarj edebilmemiz için gerekli  kaliteli powerbank markalarına değinmiştik.

Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi?

İnternet ortamında çeşitli yapılan deneyler, kaliteli marka PowerBank’lerin telefon bataryasına ve telefona çokta büyük bir zarar vermediğini gösterirken, daha alt tabaka sayılan markalarca yapılan deneylerde batarya normalden çok daha az ömürlü olarak, mağduriyet boyutunu arttırmaktadır.

Kaliteli ve orijinal olmayan ürünlerin telefonunuza geri dönüşü olmayan zararlar verebilir. Bunların en büyük etkisi telefonunuzun kalitesiz olan bir powerbank ile şarj edilip patlaması olacak. Bir yandan yüksek ödemeler yapıp aldığınız telefonunuz, diğer yandan ucuzluğu talep edip aldığınız Powerbank ile cihazlarınıza zarar verme olasılığını düşünerek hareket edilmesi gerekiyor.

Son derece kaliteli olan ürünlerde de 100% güvenilir bir durum söz konusu değildir. Uzun süre kullanılan bu cihazlarda telefonlarına zarar verebiliyor. Taşınabilir şarj aletlerinin kullanımı telefonların kullanım süresini de kısaltıyor.


Powerbank alırken en çok sorulan soru Bir Powerbank Telefonu Kaç Kere Şarj Edebilir sorusudur. Buradaki yazımızda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın