PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır ?

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır ?

PS4 yavaşladıysa, PS4’te oyun ferformansı düşmeye başladıysa, PS4 fabrika ayarlarına döndürme, PS4 sıfırlama yani resetleme nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

PS4 fabrika ayarlarına döndürmenin sebebi aslında kullanıcıların zaman içerisinde karşılaşmış olduğu sorunlardır.  En çok satılan oyun konsolu PlayStation 4’te yavaşlamadan dolayı yada çözemediğiniz bir sorun ile karşılaştığınızda cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekmektedir.

PS4 kullanıcıları zaman içinde programın yavaşladığı, FPS düşüklüklerinin olduğu ve program performansının düştüğü ile ilgili şikâyetlerde bulunmaktadır. Bütün bu şikâyetleri çözmek için PS4’ü fabrika ayarlarına döndürmek en doğru seçenektir.

PS4 sıfırlama işlemi nasıl yapılır bakalım.

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır ?

PS4 varsayılan ayarları geri yükleme işlemine geçmeden önce cihazın sistem yazılımını “Ayarlar>Sistem Yazılımı Güncellemesi” bölümünden mutlaka güncelleyin.

1 PS4 fabrika ayarlarına dönmek için cihazın Ayarlar menüsüne girip, PSN bölümüne tıklayın.

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır ?

2 PSN ekranında “Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra konsolunuz yeniden kendini başlatacaktır.

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır ?

2 PlayStation 4’ü ana sistem olmaktan çıkardıktan sonra Ayarlar >Sıfırlama> PS4 Sistemini Sıfırla adımlarını takip ediniz. Bu ekranda hızlı ve tam seçeneğinden birini seçmeniz gerekecektir. Tam seçeneğini seçmelisiniz. Bu işlemin sonunda PS4 de yer alan tüm oyunlarınız silinecektir.

Bu işlemi yapmanızdan sonra PS4 sıfırlanmaya başlayacaktır. Sıfırlanma işlemi ortalama 1 saat sürdükten sonra PS4 yeniden kuruluma hazır olacaktır.

Playstation 4 fabrika ayarlarına döndürüldükten sonra çok daha verimli ve hızlı çalışacaktır. Oyun içindeki FPS kayıpları ve donmalar yerini tamamı ile akıcı bir oyuna bırakacak ve FPS düşüklüğü yaşanmayacaktır.

Bu sorunlar tekrar ettiği takdirde gönül rahatlığı ile Playstation 4’ü Fabrika ayarlarına geri döndürmenizi yani sıfırlamanızı tavsiye ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.