PTT Çalışma Günleri ve Saatleri Nelerdir?

Bu yazımızda PTT Çalışma Günleri ve Saatleri Nelerdir, PTT kargo hafta sonları çalışıyor mu sorularını cevaplandıracağız.

PTT, Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün kısaltılmış şeklidir ve Türkiye’nin en çok kullanılan posta kurumudur.

PTT’nin kargo bölümü son zamanlarda en çok tercih edilen kargo şirketi konumuna yükselmiştir. Özellikle yurtdışı alışveriş sitelerinden alınan eşyalar PTT kargo ile gelmektedir.Ayrıca para havalesi ile işlemler PTT şubelerinde daha az masraf ödenerek ve yurdun her tarafına yapılabilmektedir.

Dolayısıyle PTT’nin cumartesi yada pazar günleri çalışıp çalışmadığını merak etmiş olabilirsiniz.

PTT şubelerine çalışma saatlerinde giderek birçok işlemlerinizi halledebilirsiniz. Faturalarınızı ödeyebilir, kargolarınızı gönderebilirsiniz. EFT ve havale ile para gönderme işlemlerinizi yapabilir , HGS alabilirsiniz. E-devlet işlemleri, internet hizmeti ,faks, posta gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda PTT’nin posta ve kargo bölümlerinin Çalışma Günleri ve Saatlerini yazacağız.

PTT Çalışma Günleri ve Saatleri Nelerdir?

PTT şubeleri  yaz aylarında sabah 08:30’da açılır ve öğlen 12:30’da yemek arası verilmesi dolyısıyla öğlen tatiine girer. Öğleden sonra mesaisi 13:30’da başlar ve 17:30’da son erer.  Bazı şubelerde öğle tatili yapılmaz.

Kış aylarında ise mesai gene 08.30’da başlar, 12.30-13,30 arası öğle paydosu ve 13.30 ve 16.30 arası öğleden sonra çalışma saatleridir.  Ancak bu saatler il ve ilçenin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bunun için Size En Yakın PTT ve Çalışma Saatleri‘ne bakabilirsiniz.

Peki PTT Cumartesi günleri açık mı?

PTT Sadece Posta servisi PİM (Posta işleme merkezi), Posta ve Kargo Dağıtım merkezleri Cumartesi öğleye kadar açık ve hizmet veriyor. Fatura yatırmak ya da para yollamak gibi diğer işlemleri cumartesi günü yapamıyorsunuz.

Resmi Tatil Günlerinde de PTT Şubeleri Kapalıdır.

PTT Çalışma Günleri ve Saatlerikousunda umarım yazımız yardımcı olmuştur.

Yorum Yap