Oyun

PUBG Lite msvcp140.dll Hatası Çözümü

PUBG ve PUBG Lite launcher’ı çalıştırmak istediğinizde meydana gelen PUBG Lite msvcp140.dll hatası neden olur ve bu sorun nasıl çözülür yazımızda anlatacağız.

Dünya genelinde en fazla oynanan hayatta kalma oyunu olan PUBG, yüksek sistem gereksinimleri istediği için oyunun yapımcısı şirket olan Tencent Games, ücretsiz ve daha düşük sistem gereksinime ihtiyaç duyan bir PUBG Lite sürümü geliştirdi.

PUBG’nin ücretsiz ve daha düşük sistem gereksinimi isteyen versiyonu olan PUBG Lite 23 Mayıs itibariyle de Türkiye’deki oyuncuların da beğenisine sunuldu.

PUBG yada PUBG Lite’da oyuna girmeden önce  “MSVCP140.dll bulunamıyor. Lütfen bu uygulamayı yeniden yükleyin. Eğer PUBG Lite arayüzünüz İngilizce dil ise (Cannot find ‘MSVCP140.dll’. Please, re-install this application)” vb. gibi hatalar alıyor ve PUBG Lite oynayamıyorsanız aşağıdaki çözüm önerilerimizi yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

PUBG Lite msvcp140.dll Hatası Çözümü

İşletim sistemleri tarafından ‘msvcp140.dll‘ şeklinde adlandırılan hata, bilgisayarların sistemlerinde bulunan eksik dosyalar dolayısıyla meydana gelmektedir.

Normal şartlar altında eksik olan dosyanın eklenmesiyle çözülen sorunun kaynağı, sorun yaşanan bilgisayarın güncel olmamasından da kaynaklanabilmektedir.

PUBG Lite yüklenebilmesi için aşağıda verdiğimiz 3 uygulamanın bilgisayarınızda yer alıyor olması gerekir.

  • Microsoft Visual C++
  • .NET Framework 4.5.2
  • DirectX 11

Öncelikle Microsoft’un sitesinden “Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015”i indirip bilgisayarınıza yükleyin.

Eğer bu dosya PUBG Lite msvcp140.dll hatasını çözmediyse sırasıyla  .NET Framework 4.5.2  ve DirectX 11  uygulamalarını yükleyin. Tüm bunlara ek olarak ekran kartı sürücünüzün güncel olduğunada bakmalısınız.

T.D

Amacımız; Teknolojik cihazlar ile kullanıcıların sık karşılaştığı problemlere ait çözüm önerilerini sitemiz altında kaynakları ile yayınlamak ve yaymaktır . Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız, içeriklerde yararlanılan kaynaklar tüm sayfalarımızda açık linkleri ile eklenmektedir ve kaynakların tamamından izin alınarak yayımlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu