Mobil

Puk Kodu Öğrenme

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’da sim kart numarası yada T.C no ile Puk Kodu öğrenme nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

PUK Kodu, İngilizcede “Kişisel Kilit Açma Kodu” anlamına gelen “Personal Unlock Key” ifadesinin kısaltmasıdır.  Alınan hat ile beraber gelen PUK koduPUK Kodu, SIM kartın güvenliği için oluşturulmuş olan PIN kodunun bloke olması halinde kullanılacak bir koddur.  PIN kodu yanlış girilip hat kilitlendiğinde, hattınızı tekrardan aktif duruma getirebilmek için PUK kodunun girilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle sıkıntılı durumlarda veya daha önceden önlem olarak mutlaka puk kodu öğrenme işlemi gerçekleştirilmelidir. PUK kodunu kaybetmeniz halinde Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom operatörlerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

Puk Kodu Öğrenme Vodafone

Vodafone’un bu işlem için oluşturulmuş harika bir Puk kodu sorgulama sayfası var. Buraya tıklayarak gideceğiniz web sayfasında TC numarası, cep telefonu numarası, sim kart numaranız veya Tc Kimlik numaranınızı kullanarak Puk bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Puk Kodu Öğrenme Turkcell

Buraya tıklayarak PUK kodu sorgulama sayfasına gidin. Sayfaya girdikten sonra isterseniz Sim Kart no ile isterseniz de Tc Kimlik numaranız ile sahibi olduğunuz hattın Puk kodu bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Puk Kodu Öğrenme Türk Telekom

Buraya tıklayarak  Türk Telekom Online İşlemler sayfasına gidin. Online İşlemler modülüne giriş yaptıktan sonra sırasıyla Mobil > Kişisel Bilgilerim > Puk Bilgisi adımlarını takip edin. PUK1 ve PUK2 numaralarınız karşınıza çıkacaktır.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu