Rootlu Nexus 6 OTA Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Rootlu telefonların güncelleme konusuna çok yer verilmediğini gördük ve başlangıç olarak Rootlu Nexus 6 OTA güncellemesi nasıl yapılır konusu ile bir adım atmak istedik.

Rootlu Nexus 6 OTA Güncellemesi Nasıl Yapılır

Rootlu telefona güncelleme yapılır mı ? diye bir çok telefon kullanıcısının aklında soru var ve rootlu cihazlarında güncellemesinin yapıldığını belirtmek isteriz. Bunun için resmi güncelleme değil de OTA güncellemesini takip etmeniz gerekiyor. Zaten resmi güncellemenin ardından OTA güncellemeleri gelmektedir. Şimdi ise size rootlu Nexus 6 cihazınızı nasıl güncelleme yapabilirsiniz ve yeni OTA ‘yı telefonunuza nasıl yüklersiniz bunu anlatacağız. Adımları doğru şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir şekilde sorun yaşamazsınız.

1.Adım – Gerekli Dosyaları İndiriyoruz

İlk öncelikle Google System Images sitesini ziyaret edip telefonumuzda yüklü olan ROM’a göre dosyayı indiriyoruz. Bunu ayarlar – hakkında kısmından tam olarak öğrenebilirsiniz. LVY48E tarzı bir kod olması gerekiyor bu bahsettiğimiz kodun.

Buradaki siteden gerekli OTA dosyasını indiriyoruz. Şuan ki ROM ID numaranız ile aynı olan ROM’u indirmeniz gerekiyor . Bu kod da 2bef78c4a5ec8dbaa3df9d94e78af8622cd2a394.signed-shamu-LVY48F-from-LVY48E.2bef78c4.zip bunun gibi bir şey olmalı.

2.Adım – Stock Image Dosyalarını Yüklemek

Bu işlem kısaca şuan ki image dosyaları ile standart image dosyalarını değiştirir. Bu işlem herhangi bir şekilde uygulama ve dosyalarını silmez ve sadece gerekli olan sistem dosyalarını değiştirir.

  • Telefonumuzu öncelikle kapatıyoruz.
  • Güç + Ses Azaltma tuşu ile bootloader moduna giriş yapıyoruz.
  • ” adb reboot bootloader ” kodunu yazıyoruz.

fastboot erase system

fastboot flash system system.img

  • Yukarıdaki kodları yazıyoruz sonra ve telefonumuzun rootunu kaldırmış oluyoruz.

3.Adım Güncel Sürüm Yükleme İşlemi

  • Recovery Moda giriş yapmak için Ses arttırma + ses azaltma tuşuna basılı tutuyoruz. RECOVERY görünce Güç tuşuna basıyoruz.
  • Güç tuşu + Ses arttırma tuşuna basıyoruz. “apply update from ADB” seçeneğini ses arttırma ve azaltma tuşlarını kullanarak seçip Güç tuşuna basıyoruz.
  • adb devices kodu adb yi açıp aşağıdaki kodu yazıyoruz.

adb sideload 2bef78c4a5ec8dbaa3df9d94e78af8622cd2a394.signed-shamu-LVY48F-from-LVY48E.2bef78c4.zip

  • Bu işlem bir kaç dakika sürdükten sonra işlem tamamlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu