Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme

Bu yazımızda Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme, Rootsuz WiFi kayıtlı şifreleri görme nasıl yapılır anlatacağız.

Telefonunuzla daha önceden bağlanmış olduğunuz wi-fi şifrelerini unutmanız halinde bunları cihazınızda görüntüleyebilirsiniz. Android cihazınız rootlu değilse bile telefona kayıtlı wireless şifrelerini bulabilmeniz mümkün.

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır ?

1 İlk olarak Android telefonunuzda geliştirici seçeneklerini açmanız gerekmektedir. Android telefonlarda fabrika çıkışlı Geliştirici seçenekleri pasif olarak gelmektedir.

Geliştirici seçeneklerini nasıl açılacağını Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Geliştirici seçeneklerini aktif hale getirdikten sonra tekrar Ayarlar seçeneğine girin, ekranı aşağıya kaydırdığınızda Geliştirici seçenekleri bölümünün telefonunuza geldiğini göreceksiniz. ,

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme

Şimdi geliştirici seçeneklerini açın.

2 Burada Android/USB hata ayıklama yı aktif edin..

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme

3 Bu işlemleri yaptıktan sonra Android ADB sürücülerini indirmelisiniz. (Buradaki yazımızda ADB ve Google USB Sürücüleri‘ni bulabilirsiniz.) Yazımızda bulacağınız platform araçlarını (minimal adb ve fast boot dosyalarını) indirip bilgisayarınıza yükleyin.

4 Platform dosyalarını kurduğunuz klasörü açın. Bu klasör C\windows\system32\platform_tools yolunda bulunmaktadır) Buradaki klasöre sağ tıklayıp “Komut Penceresi Aç”a tıklıyorsunuz.

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme

5 Bu noktada ufak bir test uygulamanızda fayda var. Telefonunuzu PC’ye bağlayın. Komut satırında “adb services” yazın. Listede cihazınızı görürseniz sonraki adıma geçebilirsiniz.

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme

6 Şimdi “adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:/wpa_supplicant.conf” komutunu giriyorsunuz. Bu komutla telefonunuzdaki dosyayı PC’nizin yerel disk C sürücüsüne getirmiş oluyorsunuz.

Bu işlemde bittikten sonra Notepad ile Android telefonda kayıtlı tüm WiFi şifrelerini görüntüleyebilirsiniz.

Rootsuz Android WiFi Şifre Öğrenme


Windows 10’da WiFi Şifresi Nasıl Görüntülenir, kayıtlı wifi şifresi nasıl öğrenilir?

Yorum Yap

Yorum Yap