Nedir, Nasıl Yapılır

Sabit Hattı Cep Telefonuna Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme: 1 Eylül 2020

Sabit telefon hattını yani İş yada ev telefonunuzu cep telefonunuza kolaylıkla sadece bir kaç tuşa basarak yönlendirebilirsiniz. Sabit hat yönlendirme ve hat yönlendirme iptal etmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Telefon kullanıcıları bazen meşgul olduklarında, kendilerine ait başka bir telefona erişilmesini istediklerinde ya da aranmak istemediğinde telefon yönlendirme yöntemine başvururlar.Sabit telefonu isterseniz ev telefonunuza dilerseniz iş telefonunuza hatta bir cep telefonuna dahi yönlendirebilirsiniz. Hem yönlendirme hem de iptal işlemleri oldukça basit sadece bir kaç tuşa basarak yapılabilir.

Sabit Hattı Cep Telefonuna Yönlendirme

Ev telefonunu cep telefonuna yönlendirmek için;

  • Sabit telefondan “*21*” tuşlamasını yapın.
  • Ek bir tuşa ya da yıldız kareye basmadan, telefonu yönlendireceğiniz numarayı yazın. Numaranızı eksiksiz yazmanız lazım.
  • Numarayı eksiksiz bir şekilde yazdığınızdan emin olduktan sonra, (yanlış bir numara yazarsanız farklı bir numaraya yönlendirme yaparsınız.) “#” tuşuna basın.
  • Örnek bir numara yazarak yapacağınız kodlamayı daha iyi anlatmak istiyorum. Tuşlamanız “*21*05xx xxx xx xx#” şeklinde olacak. X yerlerine tabii ki numaralarınız gelecek.

Sabit hat yönlendirme İptali

Var olan bir yönlendirmeyi iptal etmek için;

  • “#21#” tuşlamasını yapmak yeterli olacaktır.

Bu tuşlamadan sonra sabit telefon araması iptal edilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu