Safari Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapma

Safari Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapma

iOS 9.2 ile iOS 9.3.3 ardındaki versiyonları kapsayan Jailbreak aracı dün Pangu tarafından yayınlandı. Jailbreak bekleyen bir çok iOS kullanıcısı Çince arayüze sahip olsa da sızdırılan Jailbrek aracını kullanarak cihazlarına Jailbreak yapmaya başladılar. Yazımızda Safari Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapma işlemini anlatacağız.

Yöntem iOS cihazlarını bilgisayara bağlayarak yapılırken bugün Totoateam herhangi bir bilgisayar kullanmaya gerek kalmadan cihaz üzerinden Safari’yi kullanarak cihazı Jailbreak yapma yöntemini açıkladı. Yöntem Comex’in ünlü Jailbreakme yöntemine benzer çalışıyor.

Şu anda sadece 64 bit iOS cihazları kapsayan Pangu’nun Jailbreak yönteminin mobile monte edilmiş hali ile iPhone, iPad veya iPod touch cihazınızı bilgisayarsız Jailbreak yapabilirsiniz. Yöntem iOS 9.2 ile iOS 9.3.3 ardındaki versiyonlarda çalışır.

Safari Kullanarak iOS 9.3.3’ü Jailbreak Yapma

Adım 1: Cihazınıza iOS 9.3.3’ü yükleyin. Eğer ki iOS 9.32 veya eski bir iOS sürümünü kullanıyorsanız direk güncelleme ile iOS 9.3.3’e geçiş yapabilirsiniz. iOS 10 kullanıyorsanız da yazılımınızı downgrade yapın.

Bakınız: iOS 10’dan iOS 9.3.3’e Nasıl Dönülür?

Ayrıca Jailbreak işlemine başlamadan önce Touch ID / Parola varsa kaldırın. iPhone’umu Bul, iTunes, iCloud gibi servis ve uygulamalarını kapatın.

Adım 2: Safari web tarayıcısından buradaki adrese tıklayın.

Adım 3: Karşınıza bir açılır ekran gelecek. Bu ekran üzerinden Install/Yükle seçeneğine dokunun ve PP adlı uygulamanın yüklenmesi için bekleyin.

Adım 4: PP uygulaması ana ekranda göründükten sonra cihazınızın Ayarlar > Genel > Profil menüsüne gidin ve Device Management and Trust the certificate from AKRAM AL NEAMI BUILDING MATERIALS TRADING CO (L.L.C). sertifikasına “Güven” diyerek devam edin.

Adım 5: Şimdi ana ekran üzerindeki PP uygulamasına tıklayın ve bildirim almak istiyor musunuz şeklinde gelen uyarı ekrana evet/tamam diyerek devam edin.

Adım 6: Şimdi PP uygulamasında büyük bir daire ekrana gelecek ve yükleme süreci başlayacak. Cihazınızı bu adımda kilitleyin.

Adım 7: Yükleme işlemi tamamlandığında cihazınızın başarıyla Jailbreak olduğuna dair bir bildirim gelecek. Ardından uygulama Cydia için ortam hazırlamaya başlayacaktır. Bu işlem tamamlandığında cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacaktır ve Cydia yüklü olarak gelecektir.

İşte hepsi bu kadar! Mac veya diğer bilgisayarlara ihtiyaç duymadan cihazınızı Jailbreak yaptınız!

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?