1. Ana Sayfa
 2. AKILLI TELEFON
 3. Samsung Galaxy A8s Format Atma

Samsung Galaxy A8s Format Atma

Samsung Galaxy A8s soft reset hard reset

Samsung Galaxy A8s Format Atma ile telefonunuzda bulunan donma, kasma, yavaşlama gibi sorunları çözebilirsiniz.

Samsung Galaxy A8s cihazınız kasmaya başladıysa, sistem kararsızlıkları alıyorsanız, özellikle arama ekranı uzun süre kasıyorsa, uygulamalarda işlemlerinizin hızı sizi sıkmaya başladıysa telefonunuza müdahale etme zamanı gelmiş demektir.

Telefona format atmak sistemi sıfırlamaktır, telefona kesinlikle zarar vermez. Ancak format atarken dikkat etmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır. Eğer bunlara dikkat edilmezse tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Telefona format atınca neler silinir hakkında detaylı bilgi almak için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy A8s, telefonda bazı problemlerinin meydana gelmesi durumunda formatlanabilir. Samsung Galaxy A8s varsayılan ayarlara döndürmek ve telefonu sıfırlamak için iki yol bulunmaktadır. Bu yazımızdan yararlanarak Samsung Galaxy A8s farklı yollarla resetleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy A8s Format Atma

Samsung Galaxy A8s telefona format atmadan önce; Şarjınız en az % 60 üzerinde olsun ve Fotoğraf, Müzik, belge, dosya ve Telefon Rehberinizi muhakkak yedekleyin. Format ile verilerinizin hepsi silinir.

Samsung Galaxy A8s Soft Reset

Soft reset ile format atıldığında Galaxy A8s’i kapatmaya gerek duymadan “Ayarlar” üzerinden gerekli işlemi uygulayabilirsiniz. Telefona hızlı reset atma ve sıfırlama için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya basın.
 • Telefonu sıfırla’ya basın.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Çıkan uyarı onaylayın ve cihaz tamamen sıfırlanıncaya, yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Samsung Galaxy A8s Hard Reset

Hard reset ile formatlama yukarıdaki yönteme göre daha uzun sürmektedir ve cihazın üzerinde bulunan fiziksel tuşların kullanımını gerektirir. Telefonun açılmaması, logoda takılı kalması, ekran kilidi şifresinin unutulması ve cihazın güç uygulanarak resetlenmek istenmesi durumunda hard reset tercih edilir.

 • Telefonu kapalı duruma getirin.
 • “Ses arttırma” ve “Home” tuşlarına aynı anda basarken (Eğer home tuşu yoksa yalnızca “Ses arttırma” tuşunu kullanın) ardından “Güç” (Cihazı yeniden başlatma veya kapatma düğmesi) tuşuna basın.
 • Samsung logosu göründüğünde tuşları bırakın.
  UYARI: Eğer Samsung logosu yerine Android simgesi ile karşılaşırsanız “Ses arttırma ve Güç” tuşlarına aynı anda basın ve bırakın.
 • Karşınıza bu noktada kurtarma penceresi çıkacaktır. “Ses azaltma” tuşunu kullanarak “Wipe Data / Factory Reset” (Veriyi Süpür / Fabrika Ayarlarına Resetle) üzerine gelin ve “Güç” tuşuna basarak silme işlemini onaylayın.
 • “Yes” üzerine ses tuşlarını kullanarak gelin ve “Güç” tuşuna basarak onaylayın.
 • Son olarak “Reboot System Now” (Sistemi Şimdi Yeniden Bootla) üzerine gelin ve “Güç” tuşu ile yeniden başlatmayı gerçekleştirin.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap