Samsung Galaxy Buds+ vs Galaxy Buds Live Karşılaştırması

Samsung Galaxy Buds+ vs Galaxy Buds Live Karşılaştırması

Yeni bir tam kablosuz kulaklık almayı düşünüyorsanız Samsung Galaxy Buds+ vs Galaxy Buds Live karşılaştırma yazımızda hangisini tercih etmeniz gerektiğine ışık tutuyoruz.

Samsung Galaxy Buds+ vs Galaxy Buds Live Karşılaştırması

Söz konusu şey kablosuz kulaklıklar olduğunda neredeyse sonsuz sayıda seçenekle karşı karşıyasınız çünkü her bütçeden her isteğe hitap edecek modeller var. Eğer bunların arasında seçeneklerinizi en aza indirebildiyseniz ve sonucunda Galaxy Buds+ ve Galaxy Buds Live ile karşı karşıya kaldıysanız, doğru yerdesiniz. Bulunduğumuz noktada ası soru yeni modelin kayda değer yükseltmelerle ve iyileştirmelerle gelip gelmediği olacaktır.

Kıyaslamaya başlamadan önce her iki modelin fiyatlandırma aralığı hakkında ufak bazı bilgilendirmeler yapalım. Aşağıda yer alan fiyatlar modellerin tavsiye edilen resmi satış fiyatları olmakla birlikte çeşitli satıcılarda daha farklı fiyatlardan satışa sunuluyor olabilir.

Samsung Galaxy Buds+ için tavsiye edilen resmi satış fiyatı 899 TL iken Galaxy Buds Live için tavsiye edilen resmi satış fiyatı 1,299 TL olarak açıklandı. Daha kısa bir şekilde Galaxy Buds+ ve Galaxy Buds Live arasında yaklaşık 400 TL fiyat farkı bulunuyor.

En kısa şekilde söyleyebiliriz ki eğer bütçe yönünde bir sorununuz yoksa aradaki 400 TL fark yeni bir model için değecektir. Ancak bu fark sizin için kritikse ve verip vermemekten emin değilseniz aradaki farklara daha yakından göz atalım.

Tasarım Karşılaştırması

Tasarım tarafında baktığımızda Galaxy Buds+ ve Galaxy Buds Live arasında önemli farklar bulunuyor. Yeni model, alışkın olmadığımız yeni bir form faktörü ile karşımıza çıkıyor ve şirket bu yeni tasarımın önemli ölçüde iyileştirilmiş ergonomik tasarım ile geldiğini vurguluyor.

Galaxy Buds Live dış kısmı parlak bir yüzey ile geliyor ve kulak kanalına oturan kısım kulaklarınızı serin tutabilmek adına hava deliğine sahip mat bir yüzeye sahip. Galaxy Buds+ ise üst ve iç kısımları mat plastikten oluşan yuvarlak ve üçgenimsi bir şekle sahiptir. Buna ek olarak Galaxy Buds+ ile sunulan kanatlar, kulaklıkların kulağınıza gerçekten güven verici bir şekilde oturmasına olanak sunuyor. Bunun Galaxy Buds Live için ne ölçüde geçerli olacağını tahmin etmek ise zor. Bu arada her iki kulaklıkta çeşitli durumlarda zarar görmemesi adına IPX2 sertifikası ile kutudan çıkıyor.

Tasarım tamamı ile kullanıcılara bağlı olduğundan hangisinin sizin için en uygunu olduğunu seçmeniz gerekiyor.

Özellik Karşılaştırması

Galaxy Buds Live en önemlisi aktif gürültü engelleyici olmak üzere bazı yeni özellikler ile birlikte geliyor. Buna ek olarak oyuncuları da düşünen yeni modelde Oyun Modu olarak adlandırılan yeni bir özellik yer alıyor ve bu sayede ses gecikmesi minimum düzeye indirgeniyor. Bu, bir oyunda ayak sesini duyduğunuzda öleceğinizi ya da yaşayacağınızı anlamak adına belirleyici bir faktör olabilir.

Öte taraftan Galaxy Buds+ kulağı sıkı bir şekilde sararak pasif gürültü izolasyonuna güveniyor. Nitekim bu, gayet başarılı bir şekilde çalışıyor ve çoğu zaman gürültünün önemli bir kısmını kulağın dışında bırakıyor.

Ses Karşılaştırması

Samsung’un dünyaca ünlü AKG’i satın alması ile birlikte her iki kulaklık da AKG ayarlı sürücülerle donatılmıştır. Bu kapsamda her iki model de net ayrıntılar, nispeten sıcak ses ve zengin baslar sunmakta. Buna ek olarak Buds Live’ın parlak tizler, dinamik orta sesler ve keskin ayrıntılar sunmasını bekliyoruz.

Pil Ömrü Karşılaştırması

Galaxy Buds+ mevcut durumda 11 saat pil ömrü ile birlikte en uzun batarya ömrüne sahip cihazlardan birisi. Galaxy Buds Live ise aktif gürültü engelleme ve her zaman açık mikrofonla 6 saat, aktif gürültü engelleme kapalıyken her zaman açık mikrofonla 6,5 saat, aktif gürültü engelleme ve her zaman açık mikrofon kapalı iken 8 saat kullanım ömrü sunuyor.

Kaynak : https://www.tamindir.com/blog/samsung-galaxy-buds-vs-galaxy-buds-live_60228/

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol