1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Samsung Galaxy J2 Pro Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy J2 Pro Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy J2 Pro Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy J2 Pro telefonunuz yavaşlamaya, donmaya yada kasmaya başladı ise Samsung Galaxy J2 Pro Sıfırlama, fabrika ayarlarına dönme işlemi yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy J2 Pro telefonunuzda uygulama hataları ile karşılaşıyor, kasma, donma gibi sorunlar çıkarıyorsa ve virüs bulaşmışsa artık telefona format atma zamanı gelmiş demektir.

Lütfen Dikkat ! : Samsung Galaxy J2 Pro Format Atma, fabrika ayarlarına dönme, sıfırlama işlemi yüklemiş olduğunuz tüm uygulamaları, ayarları ve cihazınızda bulunan tüm kişisel verileri (hesaplar, kişiler, notlar, fotoğraflar, müzikler vb.) silerek, cihazınızı varsayılan fabrika ayarlarına geri döndürür

Samsung Galaxy J2 Pro Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy J2 Pro hard reset için ; Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla seçeneğinde bulunan Fabrika Ayarına Sıfırla, Telefonu Sıfırla ve Herşeyi Sil seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Cihazınızın yeniden başlama işlemi normalden uzun sürebilir, endişelenmeyin ve bekleyin. Hoşgeldin ekranının ardından cihazınızı kurulum yaparken Google hesabına giriş yaptığınızda verilerinizi geri yükleme seçeneklerinden geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Yukarıda menüleri takip ederek cihazı temizlemiş, sıfırlamış oluyoruz. Telefonu formatlama konusunda birde üzerinde bulunan tuş yardımı ile Samsung Galaxy J2 Pro hard reset atma işlemini gerçekleştireceğiz.

Samsung Galaxy J2 Pro Kurtarma Modu ile Sıfırlama

1 Cihazı kapatın. Home+Power Tuşuna birlikte basın ve cihaz logosu görünene kadar tuşlara basmayı bırakmayın. Samsung logosu göründüğünde Güç Açma (Power) tuşuna basmayı bırakın ve bir süre bekleyin. Kurtarma Modu ( Recovery Modu ) ekrana gelecektir.

2 Recovery ekranında Sesi Azalt (Volume Down) tuşu yardımıyla Wipe Data / Factory Reset seçeneği üzerine gelip Güç Açma (Power) tuşu ile seçin. Wipe Data / Factory Reset menüsünde yine Sesi Azalt (Volume Down) tuşu yardımı ile Yes — Delete All User Data seçeneği üzerine gelip Güç Açma (Power) tuşuna basın.

3 Cihaz verilerinin silinmesi ardından gelen ekranda Reboot System Now üzerinde Güç Açma(Power) tuşuna basın.

Cihazınız yeniden başladığında Samsung Galaxy J2 Pro hard reset işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap