Mobil

Samsung Galaxy Note 5 Root Erişimi

Samsung-Galaxy-Note-5-Root-Erişimi-0-800x600

Teknoloji dünyasına ilgi duyan biriyseniz ve Samsung Galaxy Note 5 akıllı telefonun potansiyelini açığa çıkarmak istiyorsanız root erişimi sağlamak ve custom recovery kurulumu gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Android dünyasında root erişimi sağlanan akıllı telefonlarda ileri düzey özelleştirmeler gerçekleştirilebiliyor. Samsung Galaxy Note 5 root erişimi sağlama işlemi oldukça kolay. Root erişimini sağladıktan sonra Galaxy Note 5’i optimize edebilirsiniz; multitasking sorunlarını giderebilir, kamera kalitesini iyileştirebilir, özelleştirilmiş ROM’ları cihaza yükleyebilirsiniz. Noble Kernel Galaxy Note 5’te root erişimini otomatik olarak sağlayan ilk çözüm.

Samsung Galaxy Note 5 Root Erişimi

Öncelikle cihazda “Ayarlar > Telefon Hakkında > Sürüm Numarası” yolunu izleyin ve bu seçeneğe 5-7 kez dokunun. Daha sonra “Ayarlar” menüsünde beliren “Geliştirici Seçenekleri”ne girin ve “OEM Kilidi” seçeneğini etkinleştirin. Pil seviyesinin en azından % 50 – 60 seviyelerinde olmasına özen gösterin. Akıllı telefonunuzun varyantına uygun Noble Kernel’i aşağıdaki bağlantılardan yararlanarak indirin.

Samsung-Galaxy-Note-5-Root-Erişimi-1

a) N920T
b) N920C
c) N920i
d) N920W8
e) N920P
f) N920K
g) N920S
h) N920L

İndirme işleminin ardından ZIP dosyasını genişletin ve .TAR.MD5 dosyasını elde edin.

Odin yazılımının son sürümünü buradan indirin. ZIP dosyasını genişletin ve EXE’yi çalıştırın. Akıllı telefonunuzu kapatın ve güç, ana ekran ile ses tuşlarına aynı anda bir süre boyunca basılı tutarak “Download Mode”a girin. Cihazı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın, Odin yazılımı telefonunuzu algılayacaktır. Odin’de “AP” butonuna tıklayın ve Kernel (.TAR.MD5) dosyasını seçin.

Samsung-Galaxy-Note-5-Root-Erişimi-2

“Auto Reboot” ile “F.Reset Time” seçeneklerini etkinleştirin. “Re-partition” seçeneğini devre dışı bırakın. “Start” butonuna tıkladığınızda flash’lama işlemi başlayacaktır. İşlem tamamlandığında akıllı telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Google Play’e erişip SuperSU‘yu yükleyin. Samsung Galaxy Note 5 root erişimi işlemi bu kadar basit.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Başa dön tuşu