Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Çözümleri

Bu yazımızda Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S8+ ve Galaxy S8 sorunları ve çözümleri nelerdir anlatacağız.

Samsung’un bir süre önce piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8+ cihazları oldukça güçlü donanımları ile dikkat çekiyor. Galaxy S8 detaylı özelliklerine buradaki ve Galaxy S8+ detaylı özelliklerine de buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Ne kadar güçlü donanımlara sahip olurlarsa olsunlar her iki telefonunda da kullanım aşamasında bazı sorunlara rastlanabiliyor. Bu yazımızda sık karşılaşına Galaxy S8+ ve Galaxy S8 sorunları ve çözümlerini derledik.

Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Çözümleri

Galaxy S8 Ses Kesilmesi Sorunu

Samsung Galaxy S8’in önemli sorunlarından bir tanesi de sesin kesilmesi. Müzik dinlerken, video izlerken veya canlı yayın esnasında sesin kesilmesi sorununun üstesinden gelmek için, Ana Menü > Ayarlar > Medya > USB ses Yönlendirmesini Önle seçeneğini seçip, bu telefonda meydana gelen ses sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

Eğer Samsung Galaxy S8’in harici hoparlörlerini performans olarak test etmek isterseniz; telefonun numara ekranından  “*#0*#” tuşlamanız yeterli olacaktır. Bunun sonucunda sahip olduğunuz telefonun harici hoparlörlerinden ekranına kadar farklı olan tüm kısımlarını kontrol etmeniz mümkün.

Galaxy S8 Ekran Kızarması Sorunu

Bu tip bir sorunla karşılaştığnızda yapmanız gereken şey telefonun ana menüsünden ekran kısmına girmek ve oradan ekran – renk ayarlarını değiştirmek. Bunun için Ana Menü > Ayarlar > Ekran > Ekran Modu seçeneğini seçmek ve buradan farklı ekran modları arasından seçim yapmak.

Buradan “AMOLED Sinema” , “AMOLED Fotoğraf” veya “Basic” veya “Renk Dengesi” seçeneklerinden istediğinizi seçerek ekranın daha net ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Galaxy S8 Batarya Sorunu

Samsung Galaxy S8 ve S8+’daki  batarya kapasitesi kullanıcılar için yeterli olmayabiliyor. Bu durumda yapabileceğiniz iki şey var.

1 Kullandığınız Samsung Galaxy S8 için kaliteli bir power bank modeli tercih etmek. Sitemizden mikro usb girişine sahip bir power bank sipariş edebilirsiniz. 2  Aşağıda verdiğimiz batarya ömrünü uzatmak için verdiğimiz ipuçlarınbı uygulayabilirsiniz.

Alabileceğiniz önlemlerden ilki, Ana Menü > Ayarlar > Güç Koruma Modu seçeneğini seçmek. Ayrıca, Android Telefon modellerinin hemen hepsi için kullanılabilecek batarya uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar sayesinde daha uzun süreli bir kullanım sağlamanız da mümkün. Yine ayarlar kısmından “Sürekli Açık Ekran” seçeneğini kapatmak da daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilir. Bunun için Ana Menü  > Ayarlar > Ekran > Kilit Ekranı Ve Güvenlik seçeneğini seçmeli ve gereken ayarları yapmalısınız.

Bluetooth ve NFC’yi kapatabilirsiniz. Tıpkı sık kullanmadığınız uygulamalar gibi bu servisler de bataryanızın çok kısa zamanda tükenmesine neden olacaktır. Aynı şekilde ekran parlaklığını düşürmek ve ekranın çözünürlüğünü azaltmak da batarya – pil ömrünü uzatmak için iyi bir önlemdir

Galaxy S8 Kamera Bulanıklığı Sorunu

Bunun üstesinden gelmek için ilk olarak kamera lensini silmek işinize yarayabilir. Aslında özellikle Galaxy S8‘in kamerasında bu tip bir sorunla karşılaşmanız son derece mümkün. Çünkü telefondaki parmak izi okuyucusuyla kamera lensi birbirine son derece yakın. Bu da ekranın parmaklarınızdan dolayı sık sık bulanık çekim yapmasına neden oluyor. Eğer kameranız bulanık çekim yapıyorsa belki de kamerayla ilgili ayarları gözden geçirmelisiniz. Bunun için ayarlar menüsünden veya kamera seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap