Samsung Galaxy S9 Dayanıklılık Testi

Samsung Galaxy S9 Dayanıklılık Testi

Çizilme, ateşe tutulma ve bükülme gibi bazı zorlu testlere sokulan Samsung Galaxy S9 dayanıklılık testi videosunu yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ı tanıttığını daha önceki yazılarımıda belirtmiştik. Galaxy S9 teknik özelliklerine buradaki, S9 Plus teknik özelliklerinede buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

JerryRigEverything isimli YouTube kanalı Galaxy S9’u bir takım testlere tabi tutarak dayanıklılığını ölçtü.

Galaxy S9 dayanıklılık testi ilk olarak ekran çizilmesi ile başlıyor. Galaxy S9 Gorilla Glass ekran sayesinde beşinci seviyeye kadar dayanıklılık gösterirken altıncı ve yedinci seviyede diğer birçok rakibinde olduğu gibi çizilmeler başlıyor. Alüminyum çerçeveye sahip olan Galaxy S9 maket bıçağına dayanıklılık gösteremezken, ses kontrol butonları ve güç butonu da alüminyum malzemeden yapıldığı için maket bıçağıyla kolayca soyulabiliyor.

Ön ve arka kameralar maket bıçağıyla herhangi bir zarar görmezken parmak izi okuyucuysa aldığı hasara rağmen çalışmasına sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor.

Ardından ateşe maruz bırakılan Galaxy S9 son olarak bükülme testine tabi tutuluyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizleri Samsung Galaxy S9 dayanıklılık testi ile baş başa bırakalım…

Samsung Galaxy S9 Dayanıklılık Testi Vidosu

Yorum Yap

Yorum Yap