Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır ?

Samsung tablet yada Samsung telefonları güncellemek oldukça basit bir işlemdir. Bizde bu yazımızda OTa üzerinden Samsung Güncelleme nasıl yapılır anlatacağız.

Samsun telefon güncellemenin en kolay yolu OTA üzerinden güncellemektir. Cihazınızda OTA üzerinden güncelleme yapmadan önce bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

1 Öncelikle şarj seviyeniz en az % 50 olmalı. 2 Güncelleme dosyası oldukça büyük boyutlu olabileceğiniz mobil ağ değilde bir kablosuz ağ üzerinden güncelleme yapmanız daha mantıklı olur. 3 Güncelleştirme esnasında kesinlikle pili çıkartmayın yada telefonu kapatmayın. 4 Ve son olarak Root edilmiş bir Android cihazda güncelleme yapmayın.

Yazılım Güncellemesi ne işe yarar diye sorarsanız ? Cihaz yazılımını güncelleyerek; telefondaki hata ve sorunlardan kurtulailir ve cihazın maksimum performansta çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Samsung Güncelleme Nasıl Yapılır ?

En güncel yazılım versiyonlarını cihazınızın Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yazılım Güncellemeleri bölümünden kontrol edebilirsiniz

Samsung Cihaz Güncelleme

Yeni yazılım duyuru bildirimi aldığınızda, güncellemeyi başlatmak için lütfen bildirim mesajını aşağı çekerek “Yazılım Güncelle” butonuna dokunun.

Samsung Cihaz Güncelleme

 

Samsung güncelleme işlemi bu kadar kolay!

İşlem basamakları tamamlandıktan sonra telefonunuz otomatik olarak kendini yeniden başlatacak. Kurulum tamamlandığında, telefon açılıp kapanacak ve güncelleme işlemi gerçekleşmiş olacak.

Samsung telefon güncellemek için Samsung telefon güncelleme programı olan KIES yazılımınıda kullabilirsiniz.

Telefonunuzu Kies’e bağladığınızda, cihazınız için en güncel yazılım versiyonunu bildirir, güncelleme yaparak telefonunuzu en etkin şekilde kullanmanıza destek sağlar.

KIES ile Samsung güncelleme

KIES ile Samsung güncellemek için;

Öncelikle Samsung Kies’i resmi web sitesinden indirin ve yükleyin. Kurulduktan sonra, yazılımı çalıştırın.

  • USB kablosunu kullanarak Samsung cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Bir güncelleme yapmadan önce verilerinizin yedeklenmesi önerilir. İşte Kies’in bir özelliğin kullanmak için size iyi bir fırsat: Kies’i kullanarak güncellemeden önce tüm fotoğraf ve videolarınızı yedekleyin.
  • Cihazınız ekranın sol üst köşesinde görünmelidir. Bu görünümü elde ettikten sonra cihazınızın marka ismine dokunun. Ekranınızın hemen sağ tarafında yeni bir pencere açılması gerekir.
  • Aygıt Yazılımı sekmesini Kies ekranında bulduktan sonra yeni bir güncelleme olup olmadığını buradan görüntüleyin. Eğer burada yeni bir aygıt yazılımının sizin için uygun olduğunu görürseniz “Aygıt güncellemesi” butonuna tıklayın ve açılan yeni pencerede öncelikle yazılımı bilgisayarınıza indirin, ardından indirilen yazılımın üzerine dokunup cihazınıza bilgisayarınızdan aygıt yazılımı güncellemesi yapın.
  • İşlemin sonunda, cihazınız yeniden başlayacaktır. Samsung Kies’de görüntülenen mesajda “Tamam” ı tıklayın. An itibariyle cihazınız ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı kesebilirsiniz, işlem tamamlandı.
Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap