Samsung Telefonlarda Güncelleme Sonrası Şarjın Hızlı Bitmesi Sorunu
AKILLI TELEFON 0 views 0

Samsung Telefonlarda Güncelleme Sonrası Şarjın Hızlı Bitmesi Sorunu

Samsung Galaxy S6 ve üzeri amiral gemisi Samsung modellerine (Gear VR destekli) sahip kullanıcılar, en son yayınlanan genel uygulama güncellemesini yükledikten sonra olağandışı bir şekilde şarjlarının hızlı bittiğinden şikayetçi olmaya başladı. Peki Samsung Telefonlarda Güncelleme Sonrası Şarjın Hızlı Bitmesi Sorunu nasıl çözülür?

Birçok Samsung kullanıcısı bu konudan şikayetçiyken, Reddit’ten bir kullanıcının yayınladığı içerikle birlikte Galaxy cihazlarda yaşanan güncelleme sonrası bataryanın hızlı bitmesi probleminin nedeni ortaya çıktı.

Reddit’teki bir Galaxy kullanıcısı aracılığıyla ortaya çıkan bilgilere göre Gear VR için Samsung cihazlarda yüklü olan Oculus uygulamaları, 3 saatte kullanılmasa dahi cihazın %70’e yakın şarjını tüketiyor.

Samsung Telefonlarda Güncelleme Sonrası Şarjın Hızlı Bitmesi Sorunu Çözümü

Aslında daha önce yayınladığımız bir haberde bu konuya zaten güncellemeyi yüklememeniz gerektiği şeklinde değinmiştik, ancak bu konudan haberdar olmayıp sorunu yaşayan kullanıcılar için çözüm basit. Akıllı telefonunuzda yüklü olan Oculus uygulamalarının tamamını kaldırdığınızda problem çözülecektir ancak bu süre zarfında bazı Gear VR uygulamalarını kullanamayabilirsiniz.

Tahminen birkaç gün içinde bu uygulamalar için tekrar bir güncelleme yayınlanacak ve sorun giderilecektir. Sorunun giderildiği güncelleme yayınlandığında ise Oculus uygulamalarıyla Gear VR deneyiminizi sürdürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno sikiş sex izle