Mobil

Saniyede Kaç Apple Ürünü Satılıyor?

Saniyede Kaç Apple Ürünü Satılıyor? Mobil cihaz sektörünün en başarılı şirketlerinden biri -hatta bazılarına göre en başarılısı- Apple. Bu tartışılmaz bir gerçek. ‘Az ama öz’ cihazlar üretmesine rağmen son derece başarılı olan Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone satışlarında 1 milyar barajını aştığını açıklayarak bu başarısını da taçlandırmıştı.

Saniyede Kaç Apple Ürünü Satılıyor

iPhone, Mac, iPad, Apple Watch adeta peynir ekmek gibi satılıyor. Peki bu satışları saniye saniye takip etseydiniz karşınıza nasıl bir tablo çıkardı? Mesela 10 saniye içinde kaç tane iPhone, kaç tane Mac ya da kaç tane Apple Watch satılıyor merak ediyor musunuz?

Saniyede Kaç Apple Ürünü Satılıyor

Belki ‘işsiz’ diyebilirsiniz ancak böyle bir site mevcut; everysecond.io. Bu siteye girdiğiniz anda bir sayaç saniyeleri saymaya başlıyor ve siz de o süre içinde hangi Apple ürününden ne kadar satıldığını, ayrıca bu satıştan Apple’ın elde ettiği geliri görebilyorsunuz.

Tabii sistem Apple’ın aylık ürün satış sayısının ve bu satışlardan elde edilen kazancın ortalamasını alarak bu ortalamayı günlük, dakikalık hatta saniyelik karşılığa çevirerek sunmakta ancak yine de bu bile bizleri etkilemeye yetiyor.

Tasarımıyla Tüm Zamanların En Kötü 12 Apple Ürünü

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu