1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Telefonunuzun şarj aleti eskidi ve yenisini almanız gerekiyorsa zor durumda kalmamak için Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli bilmeniz gerekir.

Telefon yada diğer cihazlarımızın en önemli parçalarından biride şarj cihazlarıdır. Ürün ile uyumlu olmayan bir şaj cihaz ürünün bataryasına zarar verebilir ve hatta yangına bile yol açabilir. Peki Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Mutlaka Orjinal Şarj Aleti tercih edilmeli

Şarj aleti alırken öncelikli dikkat etmeniz gereken şey, orijinal olmasıdır. Telefon üretici firmalar, telefonlarının pillerine göre şarj aletleri üretmektedir. Bu cihazlar, pilin ömrünü en uzun süreye çıkaracak, voltaj geçirimine ve amper değerine sahiptir. Ancak, sahte şarj cihazlarında buna dikkat edilmez. Sonrasında daha kısa sürede tüketen telefon bataryaları, kısa kullanım sonrası şişen piller ile karşılaşırsınız. Bu konuda Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Amper değerlerine bakılmalı

Şarj aleti alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeride şarj aletinin mAh değeridir. Bu değer cep telefonunuz ile uyumlu bir değere sahip olması gerekir. Eğer şarj aletiniz bu değerden düşük bir değere sahip ise bu durumda şarj etme süresi çok uzayacağı gibi cep telefonunuzun bataryasına da zarar verme ihtimali bulunmaktadır

Bir telefonun şarj cihazı orijinal olsa da, daha düşük daha yüksek amper değeri içerebilir. Bu tamamen o şarj cihazının daha eski ya da yeni nesil telefonlar için üretilmesi ile alakalıdır.

Kablo uzunluğuna dikkat edilmeli

Şarj kablosunun uzunluğu.Olması gereken uzunluk standart olarak 1, 1.1 metre uzunluğunda olmalıdır.

Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli yazımızda genelde ev ve işyerlerimizde kullandığımız şarj aletlerinden bahsettik. Eğer Araç içi bir sarj aletine ihtiyacınız varsa Araç içi Şarj Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli yazımızdaki öerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.


Powerbank modelleri günümüzün en popüler aksesuarları. Her firmadan farklı kapasitelere sahip, onlarca hatta yüzlerce farklı özelliğe sahip powerbank seçenekleri var. Peki Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Powerbank seçimi nasıl yapılmalı?  Powerbank Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi? Tıklayın ve öğrenin!