Ses Kısma Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Ses Kısma Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Genelde Çin malı tabletlerde görünen ses kısma tuşu olmayan tablete format atma nasıl yapılır bu yazımızın konusunu oluşturuyor.

Bazı Çin malı tabletlerin üzerinde sadece home tuşu ve cihazı kapatma tuşu bulunmaktadır. Maliyeti ucuza çıksın diye ses açma-kapama tuşu koymuyorlar. Peki ses açma kapama tuşu olmayan tableti nasıl sıfırlayacağız.

Android tablete format atma 2 farklı şekilde yapılabilir 1. Ayarlar menüsünden Fabrika ayarlarına sıfırlayarak 2 Recovery menüsünden hard reset atarak.

Ayarlar menüsünü kullanarak Ses Kısma Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Ses tuşu olmatan tableti fabrika ayarlarına geri döndürmek için;

1 Menü – Ayarlar- Yedekle ve Sıfırla kısmına girerek Fabrika Ayarlarına Sıfırla butonuna tıklayın.

ses-tusu-olmayan-tablete-format-atma

2 Sonrası ekranda “Cihazı Sıfırla” butonuna basın ve “Tümünü Sil” diyerek tablet formatlama işlemini bitirebilirsiniz.

ses-tusu-olmayan-tablete-format-atma

Ses tuşu olmayan tableti fabrika ayarlarına getirme bu kadar.

Recovery kullanarak Ses Tuşu Olmayan Tablete Hard Reset Atma

 

1 İlk öncelikle tabletimizi bir USB kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bu işlemleri yaparken tabletinizin kapalı olmasına ve bilgisayarınızın internet bağlantısının olmasına dikkat ediniz.

2 Tableti bağladıktan sonra bilgisayarımızdan usb aygıt bağlandığına dair bir uyarı sesi çıkaracaktır.

3 Bilgisayara bağladığımız tabletin  power tuşuna 1 saniye aralıklarla ard arda sürekli basarak açılış ekranının gelmesini bekleyin.

4 Bu işlemden sonra açılış ekranı gelince tekrar 1 veya 2 saniye aralıklarla power(güç) tuşuna 5 – 6 defa basın. Karşınıza Recovery Mode ekranı çıkacaktır.

5 Bu ekranda yer alan Wipe data/factory reset” seçeneğine tıklıyoruz sonra gelen kısımdan ise “Yes – Delete all user data” seçiyoruz. (Seçim yapmak için power tuşuna 3 saniye basılı tutun.)

6 Kısa bir zaman sonra ekran değişecektir. Gelen ekranda “Rebbot System now” diyerek cihazımızı yeniden başlatıyoruz.

Artık cihazımız formatlandı ve yeniden kuruluma geçti. Bu aşamada cihazın ilk açılışı 5-10 dk arasında sürebilir.Bu sürede beklemeye devam edin ve cihazı yeniden başlatma kesinlikle yapmayın.

İşlemler tamamlandıktan sonra tablet kendiliğinden açılacaktır. İlk kurulum ayarlarını yaptıktan sonra kullanmaya rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Ses kısma tuşu olmayan tablete format atma işlemi bu kadar!

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap