Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Bu yazımızda üzerinde sadece home ve kapama tuşu bulunan Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

Günümüz tabletlerinin bir kısmında ise ses açma tuşu bulunmamakta (genelde piyasadaki ucuz fiyatlı Çin ürünlerinde görülmektedir). Bu tür tabletlerin üzerinde sadece home tuşu ve cihazı kapatma tuşu bulunmaktadır.

Klasik tablet formatlama yöntemi ses kısma tuşuna ve kapatma tuşuna basma ile gerçekleştirilmekte. Fakat Ses Tuşu Olmayan Tablete nasıl format atacağız?

Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma Nasıl Yapılır?

1 – Öncelikle tabletinizi kapatın ve bir usb kablosuyla internet bağlantısı olan bir bilgisayara bağlayın.

2 – Tablet bağlandıktan bir iki saniye sonra bilgisayarımızdan usb aygıt bağlandığına dair bir uyarı sesi gelecektir.

3 – Bilgisayara bağlanan tabletin power tuşuna 1 saniye aralıklarla ard arda basarak açılış ekranının gelmesini bekleyin.

4 – Açılış ekranı belirdikten sonra tekrar 1 veya 2 saniye aralıklarla power(güç) tuşuna 5 – 6 defa basıyorsunuz ve daha sonra karşınıza ”recovery mode” çıkıyor yani fabrika ayarlarına dönderme ekranı açılıyor.

5 – Öncelikle format atma sırasında dokunmatik ekran calışmayacaktır seçenekler arası geçiş yapmak için power tuşuna basarak yapacağız.

6 – Seçenekleri kullanarak “Wipe data/factory reset” seçeneğine geliyoruz.

Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

Gelen uyarıya  “Yes – Delete all user data” seçeneğini seçerek devam ediyoruz. Burada en altta sarı yazıların geçtiğini görürsünüz bu işlemde tabletiniz formatlanıyor demektir.

7 – “Rebbot System now” diyerek cihazımızı yeniden başlatıyoruz.

Ve tabletimiz ilk haline dönmüştür . Başlangıçta önünüze gelen Android yazısı normal haline biraz geç gelebilir

Yorum Yap

Yorum Yap