Sesi Kısıkken Kaybolan Android Telefonunuzu Kolaylıkla Bulun

Yazıya puan vermeyi unutmayın!
[Toplam oy: 0 Ortalama Puan: 0]

Sesi Kısıkken Kaybolan Android Telefonunuzu Kolaylıkla Bulun

Telefonları sessiz modda kullanmak oldukça yaygın. Evde, okulda, işyerinde başkalarını rahatsız etmemek adına telefonların sesi genelde kısılır. Ancak yanımızdan hiç ayırmadığımız telefonlarımızı elimizde dolaştırırken bazen nereye koyduğumuzu unuturuz.

Telefonunu bulamayan birinin ilk yaptığı şey başka bir telefonla kendini aramak olur. Böylece sese yönelerek telefonunu bulur. Ancak ne yazık ki sesi kısık olan telefonları böyle bulmak mümkün değil.

Peki, sesi kısıkken kaybolan telefonumuzu nasıl bulacağız? Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız bu yazımızda, sessiz modda kaybolan telefonunuzu bulma yöntemlerini bulabilirisiniz.

Clap to Find uygulaması

Clap to Find uygulaması ile sesi kısıkken kaybettiğiniz telefonunuzu alkış tutarak bulabilirsiniz. Uygulamayı indirip gerekli ayarları yaptıktan sonra artık telefonunuzun sesi kısıksa bile onu bulmak sorun değil.

Alkış yaptığınızda telefonunuzun ses çıkarmasını sağlayan uygulama telefonunu sık sık nereye koyduğunu unutanlar için ideal. Ses çıkarmak dışında uygulamanın titreşim ve flaş ışığı özellikleri de bulunduğunu atlamayalım.

Bu uygulama gibi birçok farklı uygulamayı Google Play’de bulabilir ve bu yöntem için kullanmak üzere indirebilirsiniz.

Clap to Find İNDİR

Android yer tespit etme özelliği ile kaybolan telefonu bulma

Yer tespit etme özelliği ile de telefonunuzu bulma şansınız var. Ancak bu yöntemi kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Bunun dışında ayrıca telefonunuzda bu yöntemi kullanabilmek adına gerekli ayarları yapmış olmanız da gerekiyor.

Her ihtimali göz önünde bulundurarak bu ayarı yapmanızı öneririz. Ayarlar>Daha fazla>Güvenlik>Cihaz yöneticileri adımlarını izleyin. Karşınıza çıkan Android Cihaz Yöneticisi kutucuğunun tikli olması gerekiyor.

Bu yöntemle telefonunuzu bulmak için, telefonunuzda kayıtlı olan Google hesabı ile bilgisayarınızdan giriş yapın. Google’da arama kısmına “find my phone” yazdığınızda karşınıza bir harita çıkacak ve telefonunuzun yeri size gösterilecek.

Oldukça güvenli olan bu yöntemi her zaman kullanabilirsiniz. Üstelik zili çaldırma, kilitleme gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

Yazıya puan vermeyi unutmayın!
[Toplam oy: 0 Ortalama Puan: 0]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu