Sık Karşılaşılan iPhone Ekran Sorunları ve Çözümleri

Sık Karşılaşılan iPhone Ekran Sorunları ve Çözümleri

iPhone ekranı kırılırsa yada çizilirse garantiden değiştirebilirmiyim, iPhone ekran değiştirme ücretleri nelerdir, bozuk home tuşu gibi sık karşılaşılan iPhone ekran sorunları ve çözümleri üzerinde duracağız.

Sık Karşılaşılan iPhone Ekran Sorunları ve Çözümleri

iPhone ekranı kırılırsa yada çizilirse garantiden değiştirebilirmiyim?

Ekran kırılması kullanıcı ile ilgili olduğu için garanti karşılamıyor. Ama kasko dediğimiz özel sigorta yaptırdıysanız, bundan yararlanabilirsiniz. Gene aynı şekilde ekran çizikliği, kasadaki eziklikler gibi sorunlar, kullanıcı hatası olarak değerlendirilir. Bu yüzden garanti kapsamında onarım yapılmaz.

iPhone’dan çıt sesi geliyor?

Ekran üzerinde oluşan boşluk neticesinde, ekranın bir köşesine basınca içe göçme olabileceği gibi, çıt sesi de gelebilir. Bu durumda cihazınızı servise götürmelisiniz. Garanti kapsamında ekran değişimi veya cihaz değişimi yapılacaktır.

iPhone ekranını yetkili servis dışında değiştirirsem garanti dışı kalır mı?

Cihaza yapılan her türlü yetkisiz müdahale, garanti kapsamından çıkmasına neden olur. Bu yüzden, eğer garantinizin bitmesine uzun bir süre varsa, yetkili servislerde tamir etmenizi öneriyoruz.

iPhone ekran değişim ücretleri nedir?

Güncel iPhone Ekran Değişimi Fiyatları ve iPhone onarım bedelleri için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

iPhone Mavi Ekran Sorunu

iPhone mavi ekran sorunu için size 2 çöüm önerisi sunacağız;

1 Home butonu ve kilit butonuna aynı anda, telefon kapanana kadar basın ardından telefonu açın.  Apple logosunu gördüğünüzde, yeniden açılana kadar ses açma butonuna uzun süre basın.

2 Jailbreak’li bir iPhonekullnıyorsanız; sorununuz sistem dosyalarından bir veya birkaç tanesinin hasar görmesi olabilir. Bu yüzden jailbreak’i kaldırabilir, eski bir yedekten geri yükleme yapabilir veya yeni bir iOS sürümünü yükleyebilirsiniz.

iPhone Ekranında yeşil renkte çizgiler belirdi

1 Cihazı yeniden başlatın.

2  Cihazınızı bilgisayara bağlayın. Bu işlemde sadece iPhone’unuzu bilgisayara bağlıyorsunuz. Başka herhangi bir işlem yapmayın. 10-15 dakika bekleyin. Bazı durumlarda ekran düzelebiliyor. Elma logosunu görüyorsunuz.

3 Cihazınızı şarja takın. iPhone’unuzu orjinal şarj aletine takın ve birkaç dakika bekleyin.

4 Dfu moda alın. DFU mod, kurtarma modu demektir. Cihazdan cihaza nasıl işlem yapacağınız değişiyor.

5 Pili sökün. Bu yöntemi, gerçekten ne yaptığınızı biliyorsanız uygulayın. Yetkisiz müdahale cihazınızı garanti kapsamından çıkartacaktır. Garanti süreniz bitmediyse bunu bırakın yetkili servis yapsın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.