• DOLAR
  3,5224
  % -0,09
 • EURO
  4,1480
  % 0,27
 • ALTIN
  145,4702
  % -0,26
 • BIST
  107.202
  % 0,35

Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

iOS 10 ile bir çok yenilik sunuldu. Yeni IOS 10 özellikleri sayesinde iPhone telefonların konuşan yardımcısı Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma mümkün.

Artık bu sayede, Siri’ye verilen sesli komutlarla WhatsApp mesajı yazılabiliyor veya WhatsApp görüşmesi başlatılabiliyor. Bu özelliği kullanabilmeniz için Siri uygulama desteğinden WhatsApp etkin yapmanız gerekiyor.

Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

Ayarlar/Siri/Uygulama Desteğini seçin. Buradan WhatsApp yanında bulunan kaydırma butonu sağ kaydırarak Etkin konumuma getirin.

Siri ile WhatsApp’ta Mesaj Yazma

Daha sonra Home tuşuna basılı tutarak Siri’ i açın. Siri’ ye WhatsApp mesaj göndermek istediğini söylemeniz yeterli bundan sonrasını için siri sizi yönlendirecektir.

Ayrıca aynı anda birden fazla sohbet grubuna aynı mesaj veya medyanın gönderilmesi, kilit ekranını açmadan gelen WhatsApp aramasının yanıtlanabilmesi, WhatsApp widget’ı eklenebilmesi gibi farklı yeni özellikler de getirildi.

iOS 10’da Siri ile Fotoğraf, Video, Selfie Çekme !

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

 • ÇOK OKUNAN


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.