Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar (Ekim 2017)

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar (Ekim 2017)

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar yazımızda düşük seviyeli sistemlerde oynayabileceğiniz 10 oyunu derledik.

Günümüzde video oyunları gittikçe artan grafik kalitesi ve genişletilmiş oyun dünyaları sunuyorlar. Bu tür yüksek grafik kalitesine sahip olan oyunları her bilgisayarda oynamak mümkün değil. Ama bilgisayarımız güncel bu tür oyunları oynamaya sistemsel olarak müsait değilse ne yapacağız, ne yani oyun oynayamayacak mıyız ?

Tabii ki hayır! Güncel popüler oyunları oynayamasanız bile size aynı eğlenceyi ve hatta daha fazlasını bile sunabilecek binlerce Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar bulunuyor. Değişik tarzdaki maksimum 2 GB RAM ile oynanabilenecek oyunlar ile sizde bilgisayarınızda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar listemizdeki bu 10 oyunu oynamak için orta veya yüksek sistem isteyen bilgisayarlara ihtiyacınız yok. Dahili ekran kartı olan cihazlarda bile bu oyunları oynamanız mümkün. Biraz öncede bahsettik düşük sistem gereksinimli oyunların sayısı oldukça fazla.

Farklı tarzlarda düşük sistem gereksinimli oyunları sizlere sunuyoruz. İşte Maksimum 2 GB RAM ile oynanabilenecek oyunlar.

1 – Rayman: Origins

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Rayman: Origins sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows XP ve üzeri
İşlemci: 3.0 GHz Intel Pentium 4 veya 1.8 GHz AMD Athlon 64 3000+
Bellek: 1 GB Windows XP / 1.5 GB Windows Vista, 7 ve üzeri
Ekran kartı: 128 MB DirectX 9.0 uyumlu ekran kartı

Eğer gerçekten sağlam bir platform oyunu oynamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bir Ubisoft efsanesi olan Rayman: Origins, muhteşem çizimleri, eğlenceli oynanışı ve sizin de çok seveceğiniz makul sistem gereksinimleri ile ön plana çıkıyor.

2 – Life is Strange

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Life is Strange sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows Vista ve üzeri
İşlemci: Dual Core 2.0 GHz ve üzeri
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: DirectX 9.0 uyumlu AMD veya NVIDA 512 MB ekran kartı

Dotnod tarafından geliştirilen ve hikayesiyle son yılların en başarılı macera oyunlarından biri olmaya hak kazanan Life is Strange, sadece gönüllerin değil, aynı zamanda eski bilgisayarlar kullanan oyuncuların da şampiyonu.

3 – Papers, Please

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Papers, Please sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows XP ve üzeri
İşlemci: Dual Core 1.5 GHz ve üzeri
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: OpenGL 1.4 ve üzeri

Geldik başka bir bağımsız efsaneye. Aslında bu listemizdeki ilk bağımsız yapım da diyebiliriz. Arstotzka isimli kurgusal bir ülkenin havaalanında vize memuru olarak görev yapıyoruz. Ülkeye girmeye çalışanları değerlendirdiğimiz Papers, Please ilk başta hissettirmese de inanılmaz bir hikaye arka planına sahip.

4 – Pyre

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Pyre sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri
İşlemci: Dual Core 3.0 GHz ve üzeri
Bellek: 4 GB
Ekran kartı: 1 GB VRAM / OpenGL 2.1

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlardan bahsederken Pyre’ye göz atmadan olmaz. Bastion, Transistor gibi başyapıtların altına imzasını atan SuperGiant Games yine müthiş bir iş ile karşımızda. Dinamik karakterleri ve dünyası, ilgi çekici spor konsepti ile öne çıkan Pyre, oynamak isteyeceğiniz bir yapım.

5 – Day of the Tentacle Remastered

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Day of the Tentacle Remastered sistem gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri
İşlemci: Dual Core 1.7 GHz ve üzeri
Bellek: 2 GB
Ekran kartı: 512 GB VRAM ve DX 9.0

Birçok otorite tarafından tarihin en iyi macera oyunu seçilen Day of the Tentacle sadece PC’si düşük özelliklere sahip olanların değil, tüm oyunseverlerin bir kez bitirmesi gereken bir başyapıt.

6 – Civilization 5

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Civilization Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz veya AMD Athlon X2 64 2.0 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran kartı: 256 MB ATI HD2600 XT, 256 MB nVidia 7900 GS veya Core i3 entegre arabirim

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar arasından Gelmiş geçmiş en köklü strateji oyunlarından biri olan Civilization, serinin beşinci oyununda sizi yormayacak sistem özellikleri sunuyor. Böylesine kaliteli ve dolu dolu bir yapımı oynamak için Intel Core i3 işlemciye entegre bir grafik arabirimi bile son derece yeterli.

7 – Warhammer 40,000: Space Marine

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Warhammer 40,000 Space Marine  Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 2.0GHz Çift Çekirdek İşlemci (Herhangi Core 2 Duo, AMD X2)
Bellek: 1 GB (XP), 2 GB (Vista ve üstü)
Ekran kartı: Shader 3 kullanan herhangi bir grafik arabilirim

Aksiyon ve FPS oyunlarında, karelerin hızlı bir şekilde önümüzden geçtiği yapımlarda işlerin karışacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bugünün standartlarında artık eski sayılsa da, Relic’in Warhammer 40,000 Space Marine isimli aksiyon oyunu halen oynanabilecek görselliğe sahip.

8 – Stardew Valley

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

 Stardew Valley Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 2 Ghz herhangi bir işlemci
Bellek: 2 GB RAM
Ekran kartı: Shader 3 kullanan herhangi bir grafik arabilirim

Yılın en iyi oyunlarından biri olmayı başaran Stardew Valley, eski görünen bir oyunun çok daha fazlası olabileceğinin en büyük kanıtı. 2016 yılında çıkan bir yapım için oldukça makul seviyelerde sistem gereksinimi isteyen Stardew Valley, görsellerini yadırgamadığınızda, size inanılmaz bir deneyim yaşatabilir. 2 GB RAM ve 256 MB grafik işlemci bizce çok iyi seçenekler.

9 – Mount & Blade: Warband

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Mount & Blade: Warband Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz
Bellek: 512 MB RAM
Ekran Kartı: 64MB RAM’li 3D ekran kartı

Ankaralı oyun geliştiricileri TaleWords tarafından piyasaya sürülen Mount & Blade, bunca yıl sonra bile halen aktif bir topluluk ile yoluna devam ediyor. Oyunun hayranları artık gözlerini Bannerlord’a çevirseler de, eğer bu oyundan güçsüz PC’niz yüzünden uzak durduysanız hata ettiniz demek isteriz. Çünkü Mount & Blade her bilgisayarda kolayca oynayabileceğiniz bir oyun. Pentium 4 bir işlemci ile bile yapımı oynayabiliyorsunuz.

10 – Undertale

Sistem Gereksinimleri Düşük Oyunlar

Undertale Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Herhangi bir işlemci

Bellek: 2 GB RAM

Ekran kartı: 128 MB herhangi bir grafik arabirimi

Eğer şu an görüntüleri görüp, “Bu nasıl bir oyundur böyle?” diye itiraz ediyorsanız, inanın çok hata ediyorsunuz. 2015 yılının belki de Witcher 3 ile beraber en iyi RPG oyunu olarak kabul edilen Undertale, oynamadan anlamayacağınız inanılmaz ötesi bir oyun tecrübesi sunuyor. Ve dünya üzerindeki neredeyse her PC’de çalışabilir. Oyunun boyutu bile 200 MB, daha ne diyelim.

Yorum Yap

Yorum Yap