Sosyal Medya

Skype Alternatifleri

Skype konu mesajlaşma ve videolu görüşme olunca akla ilk gelen uygulamalardan birisi. Skype kullanmaktan sıkılanlar ve değişiklik arayanlar için bir çok alternatif tabiiki mevcut bizde bu yazımızda en iyi Skype Alternatifleri ‘ni derledik.

Skype, internet üzerinde görüntülü telefon görüşmeleri yapan bir programken Microsoft tarafından satın alınarak yıllardır kullanılan Messenger, tarihe gömüldü ve tüm Windows Live hesapları, Skype’a entegre edildi. Mobil cihazların internet erişim hızlarının artması ve kullanım yaygınlığı kazanması ile Skype benzeri uygulamaların popülerliği her geçen gün artmaya başladı.

En İyi Skype Alternatifleri

Skype dışında bir uygulama arıyorsanız, elbette birçok alternatif mevcut. Bi bu Skype Alternatifleri ‘nden en iyilerini sizler için derledik.

Google Hangouts

Skype Alternatifleri

Skype’tan sonra en popüler uygulamalardan biri olan Hangouts, Skype’ta yapabildiğiniz her şeyi yapabilmenize izin veriyor. Kişileri e-posta adresi ve telefon numarasıyla arama, metin, sesli arama ve görüntülü arama yapabilme, 10 kişilik gruplar oluşturma gibi özellikler sunan Hangouts, mobil veya sabit hatlı telefonlara arama yapabilmenizi de sağlıyor.

Hangouts
Price: Free
‎Hangouts
Price: Free

#Hangouts ile Telefonda Görüntülü Konferans Nasıl Yapılır ?

ooVoo

Skype Alternatifleri

Ücretsiz grup konferans görüşmeleri yapmak için favori araçlardan biri olan ooVoo, video görüşmelerinizde 12 kişilik bir kontenjan sunuyor. Mesajlaşma için de pek çok özellik sunan uygulama yüksek kaliteli ses ve video kalitesiyle göze çarpıyor diyebilirim. Video görüşmelerinizi daha sonra izlemek için kaydetme imkanı da sunan uygulama ücretsiz olarak sunuluyor, ancak çeşitli özellikler için uygulama içi satın alma da mevcut.

ooVoo
Price: Free+

LINE

Skype Alternatifleri

Hem masaüstü hem de mobil platformlarda oldukça başarılı işler çıkaran LINE uygulamasında gruplar için ücretsiz görüntülü görüşme, sesli arama ve metin mesajlaşması gibi temel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Sohbetlerinizi daha eğlenceli hale getirecek çıkartmalar da sunan uygulamada, bu çıkartmalardan satın alabilmeniz de mümkün.

LINE: Arama ve Mesaj
Price: Free
‎LINE
Price: Free+

Antox

Skype Alternatifleri

Güvenli bir Skype alternatifi olan Antox uygulaması, açık kaynak kodlu olarak sunuluyor ve görüşmelerinizin takip edilmesini engelleyebiliyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan ve reklam içermeyen uygulamada güvenli sohbet, sesli arama, video görüşmeleri yapabilir, çeşitli dosyalarınızı sınırsız olarak paylaşabilirsiniz.

Antox
Price: Free
‎Antidote for Tox
Price: Free

Viber

Skype Alternatifleri

Bir başka klasik alternatif olan Viber uygulamasında grup sohbetleri, video görüşmesi ve çıkartmalar gibi standart özellikler bulunuyor. Cihazlarınız arasında senkronizasyon da yapabileceğiniz uygulamada, arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz oyunlar da bulunuyor.

#Viber masaüstü sürümü nasıl kullanılır?

ICQ

Skype Alternatifleri

1998 yılından bu yana varlığını sürdüren ICQ, modern çağa ayak uydurmuş durumda. Uygulama üzerindeki görüşmelerinizi şifreleyerek takip edilmesini imkansız hale getiren ICQ uygulamasında canlı sohbetler, seyahat ve buluşma gibi konular hakkında diğer insanlarla konuşabiliyorsunuz. ICQ kullanmayan kişilere mesaj da gönderebileceğiniz uygulama, bunu ücretsiz bir kısa mesaj haline de getirebiliyor. 4 GB’a kadar dosya aktarımını destekleyen ICQ, Skype’a alternatif olarak kullanabileceğiniz programlardan bir başkası olma niteliği taşıyor.

Son Güncelleme: 4 Mayıs 2017

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!