1. Ana Sayfa
  2. SOSYAL MEDYA
  3. Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır?

Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır?

Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır?

Snapchat hem ismindeki değişikliği hem de şirketin ilk donanım ürünü olan Spectacles gözlüklerini duyurdu. 10 saniyelik videolar kaydeden Snapchat’in yeni gözlüğü Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır? Şirketin ilk donanım ürünüyle ilgili merak edilenleri açıklıyoruz.

Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır?

Snapchat Spectacles nedir?

Siyah, mavi ve mercan olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip Spectacles, direkt olarak Snapchat Hikayeler bölümüne çektiğiniz videoları gönderebilen “akıllı” bir güneş gözlüğü.

130 dolar fiyat etiketine sahip ürün, 115 derece lensleri ile insan gözüne oldukça benzer bir kamera deneyimi sunuyor.

Spectacles nasıl kullanılıyor?

Gözlüğün sol üst köşesinde yer alan tuş yardımı sayesinde video çekmeye başlıyorsunuz ve 10 saniye sonra video otomatik olarak durduruluyor.

Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dilerseniz aynı tuşa tekrar basarak çektiğiniz videonun uzunluğunu 10 saniye daha uzatmak mümkün.

Video çekmeye başladığınızda iç tarafta bir ışık yanıyor ve kayıda başladığınızı bu sayede anlayabiliyorsunuz. Gözlük ile 30 saniyeye kadar tek seferde video kaydı yapılabiliyor.

Videolar akıllı telefona nasıl aktarılıyor?

Eğer Android kullanıcısı iseniz, Wi-Fi üzerinden videoları transfer etmek mümkün.

iOS için ise Bluetooth bağlantısı üzerinden veya daha yüksek çözünürlük için yine Wi-Fi üzerinden aktarım mümkün. Eğer telefonunuz o an yanınızda yoksa sadece gözlük ile kayıt yapıp bu kayıtları telefonunuza ulaşana dek saklayabilmek mümkün.

Batarya ömrü ne durumda?

Snap‘in açıklamasına göre bu gözlükler bir günlük kullanımı rahatlıkla çıkarıyor. Tuş yardımı ile iç taraftaki ışık yardımıyla batarya ömrünü görebilmek mümkün.

Snapchat Spectacles Nedir, Nasıl Kullanılır?

Şarj etme konusu ile gözlük ile beraber gelen şarj kılıfı ve kablosu yardımıyla yapılıyor. Snap’in açıklamasına göre kılıfı tam şarj ettiğinizde, bu kılıf gözlüğü 4 kez tam şarj edebiliyor.

Bitmoji Snapchat’te Nasıl Kullanılır ?

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap