Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları

Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları

2005 yılında ilk defa yayınlanmaya başlayan Survivor tam anlamıyla fenomen bir yapım oldu. Bizde sizlere Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları ‘nı derledik.

Dünyanın en zor yarışması önceleri Panama adasında daha sonraları Dominik adasında devam etmiştir.

İlk Survivor yarışmasının ardından Acun Medya yönetiminde gerçekleşen yarışma 2008, 2009 yıllarında ara vermeiştir.  İşte 2005 yılından 2015 yılına kadar Survivor şampiyonları ve özellikleri.

Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları

2005 Survivor Şampiyonu – Uğur Pektaş

Son 10 Yılın Survivor ŞampiyonlarıTürkiye’de yapılan ilk survivorın birincisi olan Uğur Pektaş aslında şuan ekranlara yabancı bir isim değil.

Katıldığı yıl birinciliği kız kulesinde taçlandırılan Uğur Pektaş 150.000 TL  ödülü almayı başarmıştı. 2005 Survivor programında takımlar Kuzey takımı ve Güney takımı olarak ayrılıyordu. Tamamen halk arasından seçilen kişiler arasında kıyasıya mücadele söz konusuydu.

Survivor’da şampiyon olduktan sonra şansı açılan Uğur Pektaş, bir kaç filmde oynadıktan sonra  yıldızını parlatan Arka Sokaklar dizisinde rol aldı.

Ve daha sonra rol arkadaşı Gamze Özçelik ile evlendi. Ancak daha sonra diziden ayrıldı ve eşinde de boşandı.

 


2006 Survivor Şampiyonu – Derya Durmuşlar

Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları

Survivor adlı programın Acun yönetimindeki ilk versiyonudur. Yarışmacılar genellikle halk arasından seçilmiştir. Türkiye ve Yunanistan takımlarından oluşan takımlarda isimlerine uygun şekilde milletten yarışmacılar seçilmiştir.

Yunanistan’da da oldukça fazla izlenen 2006 Survivor’ın şampiyonu Türkiye takımından Derya Durmuşlar olmuştu. 205 bin euro büyük ödülü kazanan Derya Durmuşlar eşi ile birlikte 2011 yılında hayatını kaybetmiştir.

 

 


2007 Survivor Şampiyonu – Taner Özdeş

Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları2007 yılında Survivor takımları Aslanlar ve Kanaryalar isimleriyle ayrılıyordu.Aslanlar takımında Galatasaraylı yarışmacılar sarı kırmızı formalarıyla, Kanaryalar takımında Fenerbahçe’li yarışmacılar sarı lacivert formaları ile yarışıyorlardı.

Taner Özdeş küçük yaşına rağmen Kanaryalar takımından birincilik ipini göğüslemeyi başardı. 250.000 TL lik ödülü alarak yarışmayı tamamladı. Yarışma bittikten sonra ailesi ile birlikte normal hayatını yaşamaya devam etti ekran önünde olmayı pek tercih etmedi.


2010 Survivor Şampiyonu – Merve Oflaz

Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları1988 doğumlu ve Türkiye Survivor Kızlar – Erkekler yarışmasının tek bayan birincisi . 2008 ve 2009 yıllarında Survivor programına ara veren acun bu esnada Var mısın yok musun adlı yarışmayı düzenlemiştir uzun süre yarışan yarışmacılardan iki takım kurarak aynı isimler ile 2010 yılında Survivor programına devam etme kararı aldı.

Takımlar Kızlar ve Erkekler takımı olarak adlandırıldı. Türkiye Survivor tarihinde ilk ve tek bayan Şampiyon olarak Merve oflaz kızlar takımından şampiyon olmayı başardı.

1988 doğumlu olan Oflaz yarışma bittikten sonra reklamlarda ve bir çok dizide rol alarak yüzünü ekranlardan çekmedi. Oyunculuk üzerine çeşitli eğitimler alarak yolunu bu yönde çizdiğini belli etmiştir.

 


2011 Survivor Şampiyonu – Derya Büyükuncu

Son 10 Yılın Survivor ŞampiyonlarıÜnlüler ve Gönüllüler takım kadrolarının ilk oluştuğu yıldır. Ünlü bir yüzücü olan Derya Büyükuncu ünlüler takımında yer alıyordu.

Final koltuğunda son ikide Nihat Doğan ile birlikte oturan Derya Büyükuncu 27 yıl milli takım arması ile Türkiyeyi yüzmede temsil etmiştir. Survivor yarışmasında birinci olmasının ardından kayıplara karışan ve kendisinden herhangi bir haber alınamayan ünlü sporcu 500.000 TL büyük ödülü kazanmıştır.

Kendisi,  Türk spor tarihinde 27 yıl milli takıma hizmet eden tek Türk sporcusudur. 1985-2012 yılları arasında yaklaşık 500 kez yüzme rekoru kırmış olup 500 kez milli takımda yer almıştır.


2012 Survivor Şampiyonu – Nihat Altınkaya

Son 10 Yılın Survivor Şampiyonları2005 yılında Fear Factor programına katılıp ilk turda elenmiş olan  Ekranlardan tanınmış bir oyuncu ve model olan Nihat Altınkaya Ünlüler takımında yer alıyordu.

Ortaya koyduğu farklı karekteri ve efendiliği ile gönülleri feth etmeyi başarmış birinci olmuştur. 2015 yılında yapılan Survivor All Star adlı programa katılmayan Nihat Altınkaya onu bekleyen hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştır.

Altınkaya, 2012 Survivor Ünlüler – Gönüllüler yarışma programında birinci olmuştur. Kendisi başarılı bir oyuncu, manken ve foto modeldir.

 


 2013 Survivor Şampiyonu – Hilmi Cem İntepe

Son 10 Yılın Survivor ŞampiyonlarıAcun Medyanın yaptığı Yetenek Sizsiniz adlı programa katılan Hilmi Cem yeteneğini dansı ile göstermişti. Yetenek yarışmasında başarılı olamayan Hilmi Cem için Survivor yolları açılmıştı.

Gönüllüler takımında yer alan Hilmi Cem hızı ve olağanüstü performansı ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Halk oylaması sonucunda Kuzey Kıbrıs’taki finalde birinci olmayı başaran Hilmi Cem İntepe mütevazi kişiliği ile ön plana çıkmıştı.

Final koltuğunda karşısında oturan Doğukan Manço’yu geride bırakarak 500.000 TL büyük ödülü kazanmayı başarmıştır. Kazandığı para ile memleketi Muğla’da dans okulu açan Hilmicem daha sonra bir çok dizi ve filmde çeşitli roller almıştır.

 


2014 Survivor Şampiyonu – Turabi Çamkıran

Son 10 Yılın Survivor ŞampiyonlarıYine bir Acun Medya Yapımı olan Benimle Dans Eder misin? adlı programda keşfedilen Turabi yarışmayı kazanamamıştır,  sonra Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılıp orada da başarılı olmayan Turabi, ancak 2014 yılı Survivor Kadrosunda yer alarak kendini göstermeyi başarmıştır.

Tayland dövüş sanatı ile ilgilenen Turabi Çamkıran Sporcu kişiliğini hep ön planda tutmuştur. Kendine has tekerlemeleri ve özlü sözleri ile halkın gönlünü kazanmayı başarmış Kıbrıs finalinde 2014 yılı Survivor şampiyonu olmuştur.

Turabi, gerçek hayatta Tayland da gösteri amaçlı yapılan dövüşlerde, dövüşçü olarak yer almıştır. 2014 yılında katıldığı Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında birinci olmuştur. Son olarak 2015 yılındaki Survivor All Star yarışmasına dahil olmuştur.

 


2015 Survivor All Star Şampiyonu – Turabi Çamkıran

Son 10 Yılın Survivor ŞampiyonlarıAcun Medya yönetiminde 2005 yılından 2014 yılına kadar yapılan Survivor yarışmalarında şampiyon olan ve şampiyonluğu kılpayı kaçıran başarılı isimlerin toplanması sonucu Survivor All Star yarışması düzenlenmiştir. Yine ünlüler ve gönüllüler takımı olarak başlatılan yarışmanın sonucunda 2014 yılı şampiyonu 2015 yılında da şampiyon olmayı başarmıştır.

Çok değerli ve seçkin yarışmacıların katıldığı 2015 Survivor performansı yüksek kişilerin katılımı nedeniyle diğer Survivor yarışmalarının bir tık daha üzerinde olmuştur.

Turabi Çamkıran 500.000 TL büyük ödülü alarak yarışmayı tamamlamıştır. Turabi yarışmanın ardından dizi ve Filmlerde rol alarak ekranlarda olmaya devam etmiştir.

Survivor All Star yarışmasının galibi bir önceki yılın şampiyonu olan Turabi Çamkıran, halk oylamasıyla yeniden şampiyon oldu. Merve Aydın ile kaldığı finalde Turabi galip geldi.

Yorum Yap

Yorum Yap