1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Sony Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testi Videosu

Sony Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testi Videosu

Sony Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testi Videosu

Xperia XZ Premium uygulanan zorlu testlere karşı nasıl bir dayanıklılık gösterdi? Gelin, bu sorunun cevabını Sony Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testi Videosu ‘nda öğrenelim.

Xperia XZ Premium sahip olduğu üst seviye donanımı ve dikkat çekici yenilikleri ile Sony’nin bugüne kadar en çok ses getiren akıllı telefonlarından birisi olmayı başardı. Suya ve toza karşı dayanıklı bir kasaya sahip olan Xperia XZ Premium’un ön ve arka bölümü cam malzemeden oluşuyor.

Sony Xperia XZ Premium özellikleri, çıkış tarihi ve satış fiyatını buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Cihaz için inceleme testleri devam etmekte.

Sony Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testi Videosu

Sony Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testi Videosu ‘nda  cihaz çizilme, yanma ve bükülme testlerine sokuluyor.

Yapılan testte cihazın ekranı 6. seviye baskıdan itibaren çizilmeye başlıyor. Alt ve üst kısımdaki ses çıkışı kısımları da kolay kolay zarar görmüyor ve bu da cihazın artı hanesine yazılıyor.

Cihazın kamera lensi çizilmelere karşı oldukça iyi bir mukavemet gösterirken, bunda arka kapağın camdan oluşuyor olmasının büyük bir etkisi var. Cihazın yan kısımları ise maalesef plastik yapısı nedeniyle kolayca zarar görebiliyor.

Yan kısımdaki parmak izi okuyucu ise çizildiği takdirde parmak izini okuyamıyor. Bu nedenle de parmak izi okuyucuyu dikkatli bir şekilde korumak gerekiyor.

Yanma testinden başarıyla geçen cihaz, yan kısımları plastik olduğundan dolayı bükülme testinde zorlanıyor. Buna rağmen telefonun yan kısımları kırılsa da cihaz çalışmaya devam ediyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap