Mobil

Sony Xperia Z3 Compact Root Nasıl Yapılır?

0
(0)

Bu  yöntemi kullanarak root yapmak için 23.0.A.2.93 sürümünde olmanız şart. Eğer bunun üzeri bir sürümdeyseniz FTF Flashlayarak downgrade yapmanız gerekiyor.

Gereksinimler

  • Flash Tool programını buradan indirin.

C:/Flashtool/Drivers klasörü içerisindeki Flashtool-driver.exe çalıştıralım.Cihazınıza uygun olan sürücüyü ve Flashmode, Fastboot sürücülerini de kurmanız gerekmektedir.

flashtool_drivers

  • Tüm sürücüleri uyarı vermeden, hatasız bir şekilde yüklenmesi gerekiyor. Cihazınızın sürücüleri bilgisayarınıza yüklenmiş olmalıdır. Yüklü değilse Buradan indirin.
  • USB hata ayıklaması etkin olmalı. Sahte konumlara izin vermeniz gerekiyor. Ayarlar ->Geliştirici seçenekleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Geliştirici seçenekleri açık değilse telefon hakkında bölümünde yapım numarasına 7 kere tıklayıp etkinleştirin.

Root işlemi

  • Gief Root v3, aracını buradan indirin ve bir klasöre çıkartın. Telefonunuzu açık bir şekilde bilgisayara bağlayın ve cihazı uçak moduna alın.
  • İndirdiğiniz aracı çıkarttığınız klasördeki “install.bat” dosyasını çalıştırın ve yönergeleri takip edin.Bu işlemlerden sonra cihazınız root yetkisine sahip olmalıdır.
  • Eğer “device not rooted” yazısını alıyorsanız işlem başarısız olmuştur ve yeniden tüm adımları takip ediniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.