Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum 1
NEDİR, NASIL YAPILIR ? 0 views 0

Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum

Sosyal medya hesaplarının bağımlılık seviyesi oldukça yüksek. Bu şekilde insanların sosyal medya bağımlılıkları devam ederse ileride neler olacağını tahmin bile etmek istemiyoruz. Bağımlıların dışında sosyal medyanın zararlarının farkına varıp erkenden üyeliklerini donduran insanlar da yok değil. Nefsine hakim olan bu insanlar nedendir bilinmez ama diğer bağımlılar tarafından kıskanılır. Aslına bakarsanız sosyal medyayı tamamen bırakmakta en az bağımlı olarak kullanmak kadar kötü. Size bu yazımızda  Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durumu inceleyeceğiz.

 Sosyal Medya Hesabını Kapatanların Karşılaştığı İçler Acısı 10 Durum

1) Bilgisayarını açtığında her seferinde tarayıcıya Facebook’un adresini yazarak girme deneyiminde bulunursun. Ama gerçek şu ki senin artık böyle bir sosyal medya hesabın yok.

2) İlk başta her şey güzeldir. Ama klişe olarak söyledikleri gibi her güzel şeyin de bir sonu var… İşte sinir bozucu maceralar başlıyor…

3) Arkadaş ortamında dönen esprilere bir türlü anlam veremezsin. Onlar gülerken sen içinden anlamsızca “yahu yine n’olmuş?” cümlesini kurarsın.

4) Arkadaşlarınızla birlikte olduğun fotoğraflara bir türlü ulaşamazsın. Gizli hesaplar sana adeta  aşağıdaki “gif”teki çocuğun yaptığını yaparlar.

5) Sosyal medyada moda olan konular hakkında fikirlerin sorulduğunda elinde söyleyebilecek hiç bir şeyin olmaz.

6) Tabii sosyal medya hesabın olmadığı için tüm arkadaşlarının doğum gününü kutlamayı da unutursun.

+ aa Kenan sen benim doğum günümü kutlamadın değil mi? İnsan bir mesaj atar ya.

7) Seni arkadaş olarak eklemek isteyenler kullanıcı adını sorduğunda çaresiz kalırsın. Çünkü ardından sorular yağmur gibi gelecektir.

-Ben sosyal medya sitelerini kullanmıyorum.

+Gerçekten mi? Nasıl bıraktın anlatsana.

+Zor olmuyor mu?

+İnsanların ne yaptıklarını merak etmiyor musun?

+Hiç bir hesabın mı yok? Twitter, Facebook …??

8) Aylarca girmemek için uğraştığın hesabına arkadaşlarının çıkarından dolayı inatla giriş yapmaya zorlanırsın.

-Ya kanka lütfen ya. Bak mutlaka fotoğrafımı beğenmen lazım.

9) Sosyal medya bağımlıları sana hep zor anlar yaşatır. Ama bir süre sonra anlarsın ki Facebook kullanmadığında oldukça fazla boş vaktin olabiliyor. Boş kalan sürede hobilerini rahatlıkla yapabilir ve arşivdeki filmlerini izleyebilirsin. Bundan daha güzel bir şey var mı?

10) Kim ne derse desin yapmak istediğini yap. Hayat Facebook gibi sosyal medya siteleri olmadan da güzel. Elbette alışman biraz zaman alacaktır. Ama yılma, kararının arkasında dur. Sonunda zafere ulaşacaksın. (Biraz fazla gaza getirdim sanki. Şu anda kendi hesabımı kapatmaya gidiyorum)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno sikiş sex izle