Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Son güncelleme: 17 Temmuz 2018

Steam üzerindeki oyunlarınızı arkadaşlarınızla yada ailenizle paylaşabileceğinizi biliyor musunuz ? Bu yazımızda Steam aile paylaşımı nasıl yapılır anlatacağız.

Steam Aile Kütüphanesi Paylaşımı, aile üyelerinin ve misafirlerinin kendi Steam başarımlarını kazanıp kendi oyun ilerlemelerini Steam Cloud’a kaydederek birbirlerinin oyunlarını oynamasını sağlar.

Steam Aile Paylaşımı Nasıl Yapılır ?

Steam aile paylaşımnı aktifleştirmek için;

1 Steam üzerinden, Steam > Ayarlar > Hesap adımlarını izleyerek Steam Guard’ı aktifleştirin.

2 Daha sonra, Ayarlar > Aile (ya da Geniş Ekran modundaysanız, Ayarlar > Aile Kütüphanesi Paylaşımı) sekmesine gelerek belli bilgisayar ve kullanıcılara paylaşım için yetki vermek üzere paylaşım özelliğini etkinleştirin.

Steam aile paylaşımı nasıl yapılır?

Tüm bu işlemlerinden sonra oyunlarınız seçtiğiniz kullanıcı ve bilgisayarlarda da oynanabiliyor. Toplamda 10 bilgisayara kadar kullanım sunan özelliğin bunun dışında 5 hesaba kadarda destek verdiğini belirtelim. Yani maksimum olarak 10 farklı cihazda oyunlarınız için izin vermeniz mümkün kılınıyor. 10 cihaz dışında yetkilendirme yapmanız mümkün değil.

Bazı oyunlar aile paylaşımını desteklemiyor.Buna örnek PUBG gösterebilirz.Erişim aldığınız ve ya erişim verdiğiniz bilgisayarları istediğiniz zaman erişimi silebilir,kaldırabilir ve tekrar erişim alabilirsiniz.Bunu yine Steam > Ayarlar > Aile > Diğer bilgisayarları yönet kısmında karşınıza çıkan bilgisayarları görüntüleyebilir ve erişimlerini kaldırabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol