Steam Profil Resmi Değiştirme

Steam Profil Resmi Değiştirme

Steam Profil resmi değiştirme sorunu yaşayanlar için istediğiniz bir görüntüyü nasıl profil resmi olarak kullanabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyuncu platformudur. Online bir oyun platformu olan Steam, sadece bir oyun alışveriş sistemine değil, aynı zamanda bir oyun ağı sunan sosyal bir oluşum da sunuyor. Arkadaşlarınız ile oyun oynayabileceğiniz Steam’de arkadaş listenizde yer alan oyuncuları direkt olarak oyununuza davet edebileceğiniz gibi dilerseniz de arkadaşlarınızın oyunlarına katılabiliyorsunuz.

Steam profil resmi, arkadaşlarınızın sizi ayırt etmesini sağlamanın yanı sıra, kendinizi yansıtabileceğiniz bir fotoğraf seçmenize yarar.

Steam bildiğiniz gibi oyun içi ayarlarınızın bir bölümünü kendi üzerinden değiştirme imkanı sunar. Profil fotoğrafınız ve nickiniz gibi detayları steam hesabınız üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Steam Profil Resmi Değiştirme

Öncelike Steam adresine giderek Steam ID’nizle giriş yapın.

Sağ üstte, kullanıcı adınızı ve açılır menüden Profili Görüntüle’yi seçin. Profili Görüntüle‘yi tıklayarak Profil sayfasına gidin Profili Düzenle düğmesini tıklayın.

Steam Profil Resmi Yapma

Aşağı kısımdan Avatar bölümüne ilerleyin ve kullanmak istediğiniz görüntüyü Dosya Seç‘e tıklayarak seçin ya da mevcut olan oyun avatarlarından birini seçebilirsiniz.

Resmi seçtikten sonra “Yükle” butonun basarak Resmi yükleyin ve birkaç saniye içinde senkronize edilecektir.

Resmi ortalamak için mevcut kırpma veya konumlandırma araçları olmadığından, resmin boyut gereksinimlerine dikkat edin. Steam profil resminizi Steam uygulamasından değiştirmek için de aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Yükleyeceğiniz resmin maksimum boyutu 200kb olabilir. Bu boyuttan yüksek bir dosya yüklemeye çalışırsanız aşağıdaki gibi bir hata alacaksınız:

The maximum file size is 200k hatası

Bu durumda yapmanız gereken şey, yüklemeye çalıştığınız resmin boyutunu küçültmektir. Boyutunu 200 kb’nin altına indirdiğiniz durumda sorununuz çözülecektir.

Steam Profil Resmi Yüklerken Sorunla karşılaşıyorsanız Steam ağında aşırı bir trafik söz konusu olabilir. Bu nedenle sorun sizden değil steam’den de kaynaklanıyor olabilir. Steam profil resminizi (avatarınızı) hemen değiştiremeyebilir. Bir süre sonra tekrar denemeniz sorunu kendiliğinden çözebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.