1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Steam’den nasıl alışveriş yapılır ?

Steam’den nasıl alışveriş yapılır ?

Steam'den nasıl alışveriş yapılır ?

Devasa oyuncu platformu Steam’den nasıl alışveriş yapılır, Steam’den oyun alırken nelere dikkat etmek gerekir yazımızda bulabilirsiniz.

Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyuncu platformudur. Steam Windows, Linux ve OS X platformlarında çalışmakta olup indirmek ve üye olmak tamamen ücretsizdir.

Steam’den satın aldığınız oyunlar direkt olarak sizin hesabınıza eklenmektedir dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde bu oyunları indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Steam’den nasıl alışveriş yapılır ?

Steam ödeme yöntemleri; MasterCard/Visa tüm kredi ve banka kartları ve American Express tüm banka ve kredi kartları ve havale/EFT, mobil ödeme şeklindedir.

Steam’den oyun almak için;

Steam ana sayfasını açarak girişi yapın ve  Mağaza – Kütüphane – Topluluk bölümüne geçin.

Steam'den nasıl oyun alınır?

Alışveriş işlemine başlamak için Mağaza‘ya tıklayın ve sağ yukarıda gördüğünüz Mağazada Ara kısmından istediğiniz oyunu aratabilirsiniz.

Steam'den nasıl oyun alınır?

Bu bölümde aşağı indiğinizde oyuna ait satın alınabilir paketleri görebilirsiniz.

Size uygun olan tutar ve içeriği belirledikten sonra yeşil Sepete Ekle butonuna tıklıyın ve Kendim İçin Satın Al diyerek Steam ödeme sayfasına gidebilirsiniz.

Steam'den nasıl oyun alınır?

Burada size uygun ödeme yöntemini sağdaki resimlere tıklayarak belirleyebilirsiniz.

Ardından açılan ekranda “Devam Et” dedikten sonra Steam abonelik sözleşmesi karşınıza gelir. Onay verip Devam Et diyoruz. Steam Mobil ödeme ya da 3D Secure ile ödeme yapacaklar için: “BoaCompra’ya Devam Et”  demesi yeterli olacak. Aşağıdaki alana “mobil ödeme için” cep telefonu numarasını giriyoruz.

Steam'den nasıl oyun alınır?

Numaranızı girip Ödeme Yap dedikten sonra onay vermeniz istenen bir SMS gelecek. Bu mesaja “Evet” yazıp göndererek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

Steam’de satın alıp beğenmediğiniz bir oyunu iade edebilirsiniz. Steam’den alınan oyun nasıl iade edilir konusundaki yazımıza buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. detaylı bir anlatım yapmışsınız herkesin yayarına saolun

Bir cevap yazın