Su Geçirmeyen En İyi Telefonlar (2017)

Su Geçirmeyen En İyi Telefonlar (2017)

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Telefon üreticilerin artık piyasaya sunacağı telefonlarda suya dayanıklılık özelliğini daha fazla önemsemeye başladılar. Bizde sizlere 2017 yılının Su Geçirmeyen En İyi Telefonlar ‘ını derledik.

Son dönemde akıllı telefon pazarında toza ve suya dayanıklı birçok model piyasaya sürüldü. Toza ve Suya dayanıklılık derecelerine göre sertifikalandırılan modeller, belli derinliklere kadar ve belli sürelerde suya dayanabiliyorlar. Öncelikle bu seftifikalara ve derecelerine bakmak gerekir.

IP Derecelendirmesi Nedir ?

IP ‘Girişim Koruma’ anlamına gelir ve yabancı cisimlerden ve neme karşı gelen elektrikli mahfazaların sızdırmazlık etkinliğini tanımlamak için kullanılır. Daha ayrıntılı bilgi için  buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Şu anda alabileceğiniz Su Geçirmeyen En İyi Telefonlar (2017)

Kazaya yatkınsanız veya telefonunuzu bir çocuğa verip tuvalette atıp atmayacağını düşünmek istemiyorsanız su geçirmez bir telefon büyük bir satın alma işlemidir. Bir tanesine sahip olmak, banyoda TV izleyebilir veya su altında fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelir.

Suya dayanıklı en iyi cep telefonlarını aşağıda listeledik.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus

IP68 su ve toz dayanıklılığı,  1,5 metrede 30 dakikaya kadar su geçirmezlik. Samsung yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8 özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.Galaxy S8 Plus özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

LG G6

G6, IP68 derecelendirmesine sahip. Bu da, cihazı 1.5 metreye kadar 30 dakika boyunca su altında kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Tasarımı, ekranı, işlemcisi, kamerası, bataryası ile LG G6 Özellikleri için buraya, LG G6 Dayanıklılık Testi içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Apple iPhone 7 / 7 Plus

Her iki model de sahip oldukları IP67 sertifikası sayesinde 1 metreye kadar 30 dakika boyunca su geçirmiyor. iPhone 7 özelliklerine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7

IP68 sertifikasına sahip olan Galaxy S7, 1.5 metreye kadar 30 dakika boyunca suya karşı koruma sunuyor.Samsung Galaxy S7 Ekran ve Kasa Özellikleri ne buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Sony Xperia XZ

IP68 sertifikası sayesinde hem suya hem de toza karşı dayanıklılığa sahip

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol