1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Süperonline Şifresini Değiştirme

Süperonline Şifresini Değiştirme

Süperonline Şifresini Değiştirme

Merhaba. Bu yazımızda kablosuz bağlantıya sahip modeminizin süperonline şifresini değiştirme nasıl yapılır anlatacağız.

Eğer Turkcell Superonline hizmeti ile internete bağlanıyorsanız, superonline şifresini değiştirerek kablosuz ağınızda güvenliği arttırabilirsiniz.

Süperonline Şifresi Nasıl Değiştirilir ?

1 Superonline WiFi şifre değiştirmek için, İnternet tarayıcınızın üst kısmında bulunan adres ubuğundan 192.168.1.1 adresine giriş yapın.

2 Ardından modeminizin kullanıcı adı ve parolasını girerek oturum açın. (Superonline modemlerin fabrika ayarlarında kullanıcı adı : admin şifre ise : superonline’dir. Eğer siz modemin fabrika ayarlarını (kullanıcı adı,şifre) değiştirmediyseniz, Kullanıcı adı: admin Şifre: superonline olarak giriş yapabilirsiniz.)

Not : Modem şifrenizi daha önce siz belirlediniz ve hatırlamıyorsanız, modem arkasında bulunan reset tuşu ile 5-10 saniye basılı tutarak modemini resetleyerek yada internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerine bağlanarak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

3 Oturum Açmanın ardından modemin ana sayfadaki arayüzünden Kablosuz ağ ayarları kısmının üzerine tıklayın.

4 Açılan panelden “kablosuz şifresi” kazan kısımın yanında bulunan alana WiFi‘a koymak istediğiniz yeni şifreyi yazın ve ardından sağ altta bulunan kaydet butonuna tıklayın. Artık WiFi şifrenizi değiştirmiş bulunuyorsunuz.

Süperonline Kablosuz şifresi değiştirme

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap