Tarayıcıda Sanal Gerçeklik WebVR Nedir?

Tarayıcıda Sanal Gerçeklik WebVR Nedir?

Bu yazımızda Tarayıcıda Sanal Gerçeklik yani web tabanlı sanal gerçeklik WebVR Nedir, WebVR ile neler yapılabilir ve WebVR telefonlarda kullanılabilirmi anlatacağız.

Sanal gerçeklik teknolojileri her geçen gün biraz daha gelişiyor. Sanal Gerçeklik Nedir? Nereler de Kullanılır  yazımızda bu konu üzerine detaylı olarak eğilmiştik. Sanal gerçeklik artık Web tarayıcılarında taşınıyor.

Tarayıcıda Sanal Gerçeklik WebVR teknolojisi kullandığımız web tarayıcılarında her şeye kapsamlı bir şekilde bakmamızı ve harika deneyimler yaşamamıza imkan veriyor. Artık Tarayıcılarda VR platformuna dönüyor.

Şimdi WebVR Nedir, WebVR ile neler yapılabilir ve WebVR telefonlarda kullanılabilirmi  detaylı olarak bakalım.

Tarayıcıda Sanal Gerçeklik WebVR Nedir?

WebVR, VR içeriklerin her hangi bir web sitesi gibi tarayıcı üzerinden sunulabilmesine olanak tanıyan bir sistem.WebVR tarayıcı standardı, sanal gerçeklik başlığı üzerinden 3D görüntü ve VR içeriklerini oynatmayı daha kolay bir hale getiriyor. WebVR uygulama ve oyunları için bir kulaklık setinizin olması şarttır. WebVR başınıza taktığınız kulaklıklar ile bu yeni ortamdaki hareketinizi gerçek dünyadaki hareketinizle eşleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

WebVR ile neler yapılabilir?

360 derece fotoğraflar ve videolar seyredebilir ve WebVR’ın desteklediği çok sayıda basit oyunu oynayabilirsiniz.

WebVR’a nasıl girilir ?

Oculus Rift, HTV Vive, Windows Mixed Reality veya Playstation VR ürününüz varsa “VR’a Gir” şeklinde büyük bir buton göreceksiniz tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Tarayıcıda Sanal Gerçeklik WebVR Nedir?

WebVR telefonlarda kullanılabilirmi?

Yeni bir iPhone yada Android telefon sahipleri WebVR’ı kullanabilirler.

iPhone ile WebVR Deneyimi

Apple hayranları birçok WebVR deneyimine Safari üzerinden erişebilirler. Herhangi bir Google Cardboard VR ürünü işinizi görecektir.

Samsung ile WebVR Deneyimi

Samsung telefonlarınızda tüm WebVR deneyimlerine Chrome tarayıcısı ile ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Samsung’un Gear VR adında bir de ürünü bulunuyor. Burada da Oculus tarayıcı ile istediğiniz WebVR deneyimini yaşayabilirsiniz. Hatta en iyi deneyim için sizlere Gear VR’ı öneririm.

Android ile WebVR Deneyimi

Çoğu Android işletim sistemine sahip telefonda Chrome aracılığı ile tüm WebVR deneyimlerine erişebilirsiniz. Google Cardboard VR seti işinizi görecektir.

> Sanal Gerçeklik ile Oynanabilen 12 Müthiş Oyun

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.