Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

Google Chrome, Internet Explorer veya Mozilla Firefox gibi Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma nasıl yapılır?

Tarayıcılarda bazen çok fazla sekme ile çalışabiliyoruz ve tüm sekmeleri kapat dediğimizde yanlışlıkla kaptmak istemediğimiz siteleride kapatıyoruz. Birden fazla sekme ile çalışmakta olan kişilerin başına favori web tarayıcılarında yanlışlıkla sekme kapama durumu gelmiştir.

Yanlışlıkla son kapattığınız sekmeyi geri açmak oldukça basit bir işlemdir. Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma için yapmanız gerekenler şu şekilde yapılmaktadır.

Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma işlemini hem tarayıcı menülerinde hem de tarayıcı kısayolalrından yapabiliriz.

Tarayıcılarda Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

Chrome’da Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

Mouse imlecini açık bir sekme üzerine getirin, sağ tıklayın ve ‘Kapatılan sekmeyi yeniden aç‘ seçeneğini tıklayın. Ya da, Ctrl + Shift + T klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Chrome’un mobil sürümünde kapatılan sekmelerin lisesini görmek için menü düğmesine dokunun ve Son Sekmeler üzerine dokunun.

Firefox’da Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

İmleci herhangi bir açık sekme üzerine getirin sağ tıklayın ve ‘Kapatılan sekmeyi aç‘ seçeneğine tıklayın. Ya da, Ctrl + Shift + T klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Firefox’un mobil sürümünde son kapatılan sekmeleri görebilmek için adres çubuğuna, ardından saat simgesine dokunun ve Son Kapatılanlar yolunu izleyin.

Microsoft Edge’de Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

İmleci herhangi bir açık sekme üzerine getirin sağ tıklayın ve ‘Kapatılan sekmeyi yeniden aç‘ seçeneğine tıklayın.

Ya da, Ctrl + Shift + T klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Safari’de Yanlışlıkla Kapatılan Pencereyi Açma

Geçmiş > Son kapatılan pencereyi tekrar aç yolunu izleyin veya Cmd + Shift + T klavye kısayolunu kullanın. Safari’nin mobil sürümünde Sekmeler düğmesine uzun dokunun ve + düğmesine uzun dokunarak Son Kapatılan Sekmeler listesini açın.


Tarayıcılarda Gizli Modu Varsayılan Olarak Ayarlama sayesinde her tarayıcı ekranında otomarik olarak gizli modda gezinti yapabilirsiniz. Tarayıcılarda Gizli Modu Varsayılan Olarak Ayarlama nasıl yapılır öğrenmek için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın