Tek Atışta Pokemon Yakalama

Tek Atışta Pokemon Yakalama

Son güncelleme: 18 Eylül 2016

Bir zamanların vazgeçilmez çizgi-filmi Pokemon’un oyunu çıktı! Poketoplarınızı atarak pokemonları yakalamaya çalışıyorsunuz. Bazı durumlarda bu o kadar da kolay olmayabiliyor. Peki Tek Atışta Pokemon Yakalama için ne yapmamız gerekir?

Bazen dörtten beşten fazla poketop(pokeball) atsanız dahi pokemonu alamama durumunuz olabiliyor, toz duman olup kaçabiliyor. Bunun olmaması için ne yapmalıyız?

Tek Atışta Pokemon Yakalama

Oyundaki seviye(level) düzeni, seviye atladıkça yakalaması daha zor pokemonları önünüze çıkarıyor. Bunun için de seviye atladıkça oyun size pokeball haricinde greatball (12. Level) ve ultraball(20. Level) veriyor ki yakalamanız daha kolay olsun. Bu noktada Cp olarak adlandırılan pokemonun gücü devreye giriyor.

Eğer Cp yüksek ise yakalamanız daha da zorlaşıyor. Pokemonu yakalamanın ne kadar zor olduğunu etrafında çıkan, büyüyüp küçülen halkanın renginden de anlayabilirsiniz.

Burada yapmanız gereken şey öncelikle oyunda Razz Berry olarak adlandırılmış pokemonları yakalamanızı kolaylaştıran bu eşyayı kullanmak.(Ayrıntılı yazımız için bakınız :Pokemon GO’da Razz Berry Nedir? )

Pokemona Razz Berry verdikten sonra etrafında oluşan halkaya dikkat edin, yeşilden sarıya olması sizi çok zorlamadan alabileceğiniz, sarıdan turuncuya olması yarı yarıya şansınız olduğu ve kırmızı olan halkalar ise yakalamaya çalıştığınız pokemonun çok zor yakalanabileceğini söyler.

Buna göre pokeball, greatball veya ultraball arasında seçim yapıp halkanın küçülmesini bekleyin. Halka ne kadar küçükken poketopunuzu atmayı başarırsanız yakalama şansınız o kadar artacaktır.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol